.

درخواست رهبران اتحادیه اروپا برای توقف برنامه تسلیحاتی کره شمالی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درخواست رهبران اتحادیه اروپا برای توقف برنامه تسلیحاتی کره شمالی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سران اتحادیه اروپا از دولت کره شمالی می خواهند که به برنامه تسلیحات هسته ای و موشکی خود پایان دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق پیش نویس اعلامیه نهایی، مقامات حاضر در نشست سران اتحادیه اروپا روز پنج شنبه از دولت کره شمالی می خواهند که به برنامه تسلیحات هسته ای و موشکی خود پایان دهد.
به گزارش آکاایران: این بیانیه که عصر روز پنج شنبه پس از نشست رهبران اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد، از جدیدترین تحریمهای اتحادیه اروپا که دوشنبه گذشته به تأیید وزرای خارجه این اتحادیه رسید، پیروی خواهد کرد.
در این اعلامیه، سران اتحادیه اروپا به مقامات پیونگ یانگ می گویند که «برنامه های تسلیحات هسته ای و موشکی خود را به طور کامل، قابل تأیید و غیرقابل بازگشت کنار بگذارد».
رهبران اتحادیه اروپا همچنین فاقد ارائه جزئیات دقیق، برای بررسی تدابیر بیشتر اعلام آمادگی خواهند کرد.
دیپلماتهای عضو اتحادیه اروپا می گویند این اتحادیه علیه کشورهای غیر عضوی که همچنان به روابط تجاری خود با پیونگ یانگ ادامه می دهند، تحریمهایی وضع خواهد کرد.
اتحادیه اروپا هم اکنون فروش نفت و محصولات نفتی به کره شمالی را ممنوع کرده است؛ هرچند که چین و روسیه با اِعمال ممنوعیت کامل بر صادرات مواد خام مخالفت کرده اند.
پسندیدم 0
.

منبع :

درخواست رهبران اتحادیه اروپا برای توقف برنامه تسلیحاتی کره شمالی

درخواست رهبران اتحادیه اروپا برای توقف برنامه تسلیحاتی کره شمالی گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
تبلیغات