.

منچستر سیتی یک باشگاه فوتبال حرفه ای در لیگ برتر انگلستان است که در شهر منچستر قرار دارد. این تیم در سال ۱۸۸۰ میلادی تاسیس شد.


اوج قدرت منچستر سیتی به سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ باز می گردد، منچستر سیتی بخش اعظمی از جام های خود را در این سال ها به دست آورده است.


منچستر سیتی سه بار در طی فصل های ۱۹۳۷_۱۹۳۶ و۱۹۶۸_۱۹۶۷ و ۲۰۱۲ _ ۲۰۱۱ و ۱۴-۲۰۱۳ قهرمان لیگ دسته اول انگلستان (که ازسال ۱۹۹۱ به لیگ برتر تغییر نام پیدا کرد) شد. و در سال های ۲۰۱۱،۱۹۰۴،۱۹۳۴،۱۹۵۶،۱۹۶۹ پنج بار قهرمان جام حذفی فوتبال انگلیس شد. هم چنین در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۷۰ دو بار قهرمان جام اتحادیه شدند. در سال ۱۹۷۰ قهرمانی در جام در جام اروپا (جام برندگان جام) را کسب کرد.

در ساال ۲۰۰۸ این شیخ منصور بود که سیتی را از تاکسین شیناواترا خریداری کرد و جانی تازه به این تیم با ریشه بخشید.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار در مورد باشگاه منچسترچیستی انگلیس را برای شما آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار منچسترسیتی,آخرین اخبار منچسترسیتی,اخبار فوتبال (منچسترسیتی)

اخبار منچسترسیتی

گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
ورزشی

منچسترسیتی حالا زیر فشار - اخبار ورزشی

وبسایت نود: در آستانه بازی های فشرده سال نوی میلادی، یورگن کلوپ عنوان کرد که منچسترسیتی هیچ نقطه ضعفی ندارد. اما روز شنبه در دیدار من سیتی - کریستال پالاس، روی هاجسون فا
ورزشی

پیش بازی منچسترسیتی - اورتون - اخبار ورزشی

ورزش سه: منچسترسیتی، امروز در ورزشگاه خانگی خود، میزبان اورتون خواهد بود. سیتیزن ها در حال حاضر با 41 امتیاز در رده دوم جدول لیگ برتر قرار گرفته اند و یک امتیاز با صدرنش
تبلیغات