اخبار اخبار هاپکیدو

اخبار هاپکیدو، ورزش هاپکیدو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار هاپکیدو، ورزش هاپکیدو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%هاپکیدو را کلیک نمایید و یا در دسته ورزشی از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

هاپکیدو نوعی هنر رزمی کره ای و از انواع دفاع شخصی است و کمتر بر حمله تکیه دارد. این رشته یکی از تلفیقی ترین سبک های رزمی محسوب می شود. بنیانگذار هاپکیدو رزمی کار کره ای چوئی یونگ سول است. وی یکی از سبک های جوجیتسو به نام دایتو ریو آیکی جوجوتسو را در ژاپن آموخته بود. وی پس از جنگ جهانی دوم به کره جنوبی بازگشته و آموزش هنر رزمی خود را با تلفیق تکنیک های رشته های کره ای تکواندو، ژاپنی جودو (که خود از سبک های منشعب شده از جوجیتسو محسوب می شود)، سبک های چینی شائولین کونگ فو، و بوکس غربی آغاز کرد.

در هاپکیدو از اطلاعات نقاط حساس عصبی، تکنیک های قفل مفصل، انواع فنون گلاویزی و پرتابی، ضربات مشت و لگد و سلاح های سنتی از جمله خنجر، شمشیر، طناب،نانچاکو، عصا، و انواع چوب برای غلبه بر حریف استفاده می شود. نام این رشته مشابه آیکیدو است در حالی که شباهت کمی دارند. بازیگران معروفی مانند جکی چان، آنجلا مائو، کارتر وانگ و دیگران از شاگردان جین پال کیم در هاپکیدو بوده اند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار هاپکیدو را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار هاپکیدو، ورزش هاپکیدو
اخبار هاپکیدو,اخبار جدید هاپکیدو,اخبار ورزشی هاپکیدو

ورزش هاپکیدو

اخبار هاپکیدو، ورزش هاپکیدو گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات