اخبار اتلتیکو بیلبائو، باشگاه اتلتیک بیلبائو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار اتلتیکو بیلبائو، باشگاه اتلتیک بیلبائو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%اتلتیکو%بیلبائو را کلیک نمایید و یا در دسته ورزشی از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

باشگاه اتلتیک که با نام اتلتیک بیلبائو شناخته می شود، باشگاه فوتبالی است که در منطقهٔ بیلبائو در بیسکای، واقع در ایالت باسک اسپانیا فعالیت می کند. نام این باشگاه Athletic Club است که عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای باشگاه ورزشی می باشد. این باشگاه از سال ۱۹۲۸ (۱۳۰۷) در دسته اول فوتبال اسپانیا، موسوم به لالیگا، شرکت کرده است، و در این سال ها ٨ بار موفق به قهرمانی در این رقابت ها شده است و از این حیث بعد از رئال مادرید و بارسلونا سومین تیم پرافتخار محسوب می شود. آن ها همچنین با ۲٣ عنوان قهرمانی در کوپا دل ری، موفق ترین تیم این رقابت ها بعد از بارسلونا می باشند. باشگاه همچنین دارای تیم زنان نیز می باشد، که ۴ بار موفق به کسب قهرمانی در لیگ دسته اول اسپانیا شده است.

این تیم همچنین به «شیرها» (Los Leones) مشهور است، و آن به این دلیل است که ورزشگاه خانگی تیم در کنار کلیسایی با نام سن مامز (مامز مقدس) ساخته شده است. «مامز»، نام فردی مسیحی بوده که توسط رومیان باستان به عنوان مجازات جلوی شیرها اندخته می شود. شیرها از خوردن وی خودداری می کنند، و این باعث می شود که بعدها لقب قدیس (saint) به او داده شود. ورزشگاه سن مامز به همین دلیل به این نام «کلیسای جامع فوتبال» مشهور است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار اتلتیکو بیلبائو را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار اتلتیکو بیلبائو، باشگاه اتلتیک بیلبائو
اخبار اتلتیکو بیلبائو,اخبار بیلبائو,تیم بیلبائو

اخبار اتلتیکو بیلبائو

اخبار اتلتیکو بیلبائو، باشگاه اتلتیک بیلبائو گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات