اخبار شالکه، باشگاه شالکه، مسابقات شالکه، تیم شالکه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار شالکه، باشگاه شالکه، مسابقات شالکه، تیم شالکه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%شالکه را کلیک نمایید و یا در دسته ورزشی از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

باشگاه فوتبال شالکه ۰۴ باشگاه فوتبال آلمانی است که در گلزن کیرشن قرار دارد. این تیم در بوندس لیگا بازی می کند و تاکنون هفت بار قهرمان شده است. شالکه ۰۴ یکی از پر هوادار ترین تیم های فوتبال در آلمان است، هرچند که این تیم بعد از سال ۱۹۳۰ و اوایل ۱۹۴۰ افتخارات مهمی کسب نکرده است. شالکه در بوندسلیگا و در بالا ترین سطح فوتبال آلمان بازی می کند. شالکه با ۱۲۹،۶۷۲ عضو، دومین باشگاه در آلمان و سومین باشگاه در جهان از این حیث می باشد و در تعقیب بنفیکا و بایرن مونیخ که به ترتیب اول و دوم هستند می باشد. این باشگاه همچنین در سایر ورزش ها مانند: دومیدانی، تنیس روی میز، بسکتبال، هندبال و ورزش های زمستانی نیز فعالیت دارد.

شالکه در سال ۱۹۰۴ تاسیس شده و تاکنون ۷ بار قهرمان آلمان، ۵ بار قهرمان جام حذفی فوتبال آلمان، یک بار قهرمان سوپر جام فوتبال آلمان و ۱ بار هم قهرمان لیگ اروپا شده است.

از سال ۲۰۰۱ به بعد فلتینس آرنا ورزشگاه خانگی این باشگاه شد و این تیم تمام بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می دهد. شالکه رقابت دیرینه با تیم فوتبال بروسیا دورتموند دارد و از بازی این دو تیم به عنوان رور دربی یاد می کنند که مهم ترین دربی فوتبال آلمان به شمار می رود. شانس بیار این باشگاه اروین نام دارد!

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار از شالکه را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار شالکه، باشگاه شالکه، مسابقات شالکه، تیم شالکه
اخبار شالکه,اخبار شالکه 04,اخبار شالیه

جدیدترین اخبار تیم فوتبال شالکه و نتایج مسابقات شالکه

اخبار شالکه، باشگاه شالکه، مسابقات شالکه، تیم شالکه گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات