.

باشگاه فوتبال بایرن مونیخ باشگاه فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت بایرن قرار دارد. بایرن مونیخ به عنوان موفق ترین باشگاه فوتبال در آلمان و جهان شناخته شده است، که موفق به کسب ٢۵ قهرمانی بوندسلیگا و ۱۷ قهرمانی در جام حذفی آلمان شده است. بایرن در سال ۱۹۰۰ میلادی توسط ۱۱ فوتبالیست و در راس آن فرانتس جان تاسیس شد. اگرچه بایرن برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ قهرمان آلمان شد، در اولین دوره بوندسلیگا که در سال ۱۹۶۳ آغاز شد بایرن برای مسابقات انتخاب نشد. بهترین دوران تاریخ باشگاه به اواسط دهه ۷۰ میلادی بر می گردد که بایرن تحت کاپیتانی فرانتس بکن باوئر موفق به ۳ قهرمانی پشت سر هم(۱۹۷۶-۱۹۷۴) در لیگ قهرمانان اروپا شد. تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شده است. آخرین قهرمانی باشگاه در سال ۲۰۱۳ است که با فتح سه گانه همراه شد. بایرن همچنین موفق به یک قهرمانی در لیگ اروپا و یک قهرمانی در جام برندگان جام اروپا و دو قهرمانی درجام باشگاه های جهان شده است که به عنوان یکی از پر افتخارترین تیم های اروپایی در سطح جهان بعد از رئال مادرید مطرح شده است. از تاسیس بوندسلیگا بایرن با قهرمانی ۲۳ موفق ترین تیم فوتبال آلمان بوده است. رقبای سنتی باشگاه عبارتند از: باشگاه فوتبال مونیخ ۱۸۶۰، باشگاه فوتبال نورنبرگ و باشگاه فوتبال بروسیا دورتموند. از آغاز سال ۲۰۰۵ بایرن بازی های خانگی خود را در ورزشگاه آلیانتس آرنا انجام می دهد. قبل از این تاریخ بایرن به مدت ۳۳ سال در ورزشگاه المپیک مونیخ بازی می کرد. بایرن از لحاظ قدرت مالی قدرتمندترین باشگاه آلمان و چهارمین باشگاه ثروتمند اروپا است با در آمد ۳۶۸٫۴ میلیون یورو در سال ۲۰۱۲ (سالی که باشگاه سه گانه را فتح کرد).

باشگاه بایرن مونیخ هم اکنون با ارزش هشتصد و نود شش میلیون دلار ثروتمندترین باشگاه جهان است. پس از بایرن مونیخ، رئال مادرید با هفتصد و شصت و هشت میلیون و سپس منچستر یونایتد با هفتصد و سی و نه میلیون دلار در رده های بعدی قرار دارند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار از بایرن مونیخ را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار بایرن مونیخ,اخبار بایرن مونیخ 2015,اخبار بایرن میونخ

جدیدترین اخبار از تیم فوتبال بایرن مونیخ و نتایج این تیم

گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
ورزشی

پیش بازی بایرن مونیخ - هانوفر - اخبار ورزشی

ورزش سه: مهمترین خبر این روزهای اردوی بایرن مونیخ این است که نیکو کوواچ رسماً اعلام کرده آرین روبن تا پایان سال جاری میلادی دیگر در ترکیب این تیم بازی نخواهد کرد. روبن ا
تبلیغات