.

جدیدترین اخبار تیم فوتبال چلسی و نتایج این تیم

باشگاه فوتبال چلسی یک باشگاه فوتبال انگلیسی در غرب لندن است که در سال ۱۹۰۵ بنا نهاده شد. این باشگاه در لیگ برتر انگلستان بازی می کند و همواره در رده های بالای فوتبال انگلیس قرار داشته است. چلسی پنج دوره قهرمان لیگ برتر انگلستان شده است و همچنین هفت قهرمانی درجام حذفی فوتبال انگلستان و پنج قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان را در کارنامهٔ خود دارد. این تیم در مسابقات اروپایی نیز توانسته است دو قهرمانی در جام در جام اروپا، یک قهرمانی در سوپر جام اروپا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۲ و یک قهرمانی در لیگ اروپا به دست آورد.

چلسی نخستین مقام قهرمانی خود را در سال ۱۹۵۵ میلادی و در لیگ دسته اول انگلستان به دست آورد. این باشگاه چند جام نیز در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به دست آورد، اما تا سال ۱۹۹۷ نتوانست جام مهم دیگری را کسب کند. دهه ابتدایی قرن بیست و یکم درخشان ترین و موفقیت آمیزترین دوره تاریخ باشگاه چلسی به واسطهٔ قهرمانی در لیگ برتر جزیره در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا در ۲۰۰۸ بوده است. بخش عمده ای از این افتخارات توسط ژوزه مورینیوکسب شده است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار از چلسی را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار چلسی,اخبار باشگاه چلسی,اخرین اخبار چلسی

 جدیدترین اخبار چلسی

 
 
گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
ورزشی

پیش بازی وولورهمپتون - چلسی - اخبار ورزشی

ورزش سه: امروز چلسی در دیداری دشوار باید در زمین وولورهمپتون به مصاف این تیم برود. شاگردان مائوریزیو ساری، در این فصل عملکرد خوبی داشته اند و تنها 1 شکست در لیگ برتر متح
تبلیغات