.

در بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران تعداد 0مقاله در مورد خبرگزاری فردا وجود دارد امیدواریم مقالات آکاایران برای شما مفید واقع شود

اخبار پرسپولیس

اخبار پرسپولیس امروز

اخبار پرسپولیس

 

 باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران باشگاه فوتبالی ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیادگذاری شده و از باشگاه های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران است.

پرسپولیس در جام خلیج فارس بازی می کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته است. این باشگاه پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهمترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای اس پی ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، ۹ بار در بالاترین دسته لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده (یک جام منطقه ای، ۲ جام تخت جمشید، ۴ جام آزادگان و ۲ جام خلیج فارس) و از این جهت رکورددار است. ۵ بار قهرمانی در جام حذفی ایران و یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا از دیگر قهرمانی های مهم پرسپولیس اند. علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده اند.

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را در رده چهارم برترین باشگاه های فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کرده است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار پرسپولیس را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
رادوشویچ: کسانی که باید ساکت باشند خودشان متوجه شدند/ من هم مثل همه می خواهم در پرسپولیس ثابت بازی کنم

رادوشویچ: کسانی که باید ساکت باشند خودشان متوجه شدند/ من هم مثل همه می خواهم در پرسپولیس ثابت بازی کنم

رادوشویچ: کسانی که باید ساکت باشند خودشان متوجه شدند/ من هم مثل همه می خواهم در پرسپولیس ثابت بازی کنم به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در دومین بازی تیم
آمار عجیب برای حریف جمعه شب پرسپولیس

آمار عجیب برای حریف جمعه شب پرسپولیس

آمار عجیب برای حریف جمعه شب پرسپولیس آن ها در طول ۹۰ دقیقه بازی، با اینکه پرسپولیسی ها مجبور به انجام تعویض در دقیقه ۱۷ و ایجاد تغییر در تاکتیک خود بودند، تنها یک شوت در چارچوب
پروفسورِ پرسپولیس، رکوردشکنی کرد

پروفسورِ پرسپولیس، رکوردشکنی کرد

برانکو ایووانکویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در 4 فصل متوالی لیگ برتر فوتبال توانسته به صورت میانگین 2 امتیاز را در هر دیدار به دست آورد.
تبلیغات