خسارت ۴۵۰ میلیارد ریالی برف به شبکه برق ملایر - آکا

آکاایران: خسارت ۴۵۰ میلیارد ریالی برف به شبکه برق ملایر

آکاایران خسارت ۴۵۰ میلیارد ریالی برف به شبکه برق ملایر

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: به دنبال ریزش سنگین برف در هفته جاری و تخریب دکل ها و تیرهای برق در این شهرستان، ۴۵۰ میلیارد ریال به شبکه برق ملایر خسارت وارد شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو عبدالعظیم رضایی شامگاه پنجشنبه در نشست بررسی خسارت های ناشی از ریزش برف در شهرستان ملایر گفت: پنج پست توزیع نیروی برق در این شهرستان دچار آسیب شد.

به گزارش آکاایران
وی اظهار کرد: علاوه بر این ۲۵۰ کیلومتر از شبکه توزیع فشار متوسط با ۱۵۰ تیر شکسته و ۲۰۰ کیلومتر از شبکه فشار ضعیف با ۱۲۵ تیر شکسته آسیب دید.


وی همچنین به واژگونی پنج ترمینال تاور خط انتقال پست شهید صفی خانی ملایر اشاره کرد و گفت: ۴۵۰ کیلومتر از خطوط انتقال برق ملایر آسیب جدی دید.


رضایی بیان کرد: این بحران که از بامداد دوشنبه ۲۵ بهمن ماه با ریزش برف آغاز شد، با تلاش شبانه روزی ۸۰۰ نیرو در قالب ۴۰ اکیپ برق رسانی مدیریت برق شهرستان، استان همدان و غرب کشور رفع نقص شد.


وی ادامه داد: این بحران غیر منتظره با اقدام جهادگرانه اداره برق شهرستان، شرکت توزیع نیروی برق استان همدان و ستاد مدیریت بحران به خوبی مدیریت شد و قطعی برق شهرستان از روز دوشنبه تا چهارشنبه به طور کامل رفع شد.


فرماندار ویژه ملایر از اختلال به وجود آمده در شبکه برق رسانی ملایر به دنبال ریزش شدید برف از مردم عذرخواهی کرد و گفت: در همان روز نخست ریزش برف، برق ۸۰ درصد از مشترکان ملایری وصل شد و هیچگونه اختلالی در تامین آب، نان و سایر مایحتاج مردم نداشتیم.


بامداد روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه به علت ریزش برف سنگین در شهرستان ملایر، دکل های اصلی برق سقوط و شبکه ها تخریب شدند و اختلالاتی را در شبکه برق ایجاد کرد که پس از سه روز تلاش های مجدانه شبکه برق رسانی ملایر رفع نقص شد.


شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش خبرگزاری دانشجو سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات