خانم ابتکار! به جای دغدغه های سیاسی کمی هم به فکر سلامت مردم باشید - آکا

آکاایران: خانم ابتکار! به جای دغدغه های سیاسی کمی هم به فکر سلامت مردم باشید

آکاایران خانم ابتکار! به جای دغدغه های سیاسی کمی هم به فکر سلامت مردم باشید

دبیر جنبش عدالت خواه گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط تمرکزش بیشتر برروی مسائل انتخاباتی است و از موضوعات زیست محیطی که رسالت اصلی وی است، کناره گیری کرده است.

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش آکاایران شایان نادری، دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مطالبات تشکل ها از دولت و سازمان حفاظت محیط زیست برای ساماندهی وضعیت آلودگی هوای استان خوزستان بیان داشت: خانم ابتکار بیشتر از این که در مسائل زیست محیطی فعالیت کند، بیشتر در حوزه های سیاسی فعال است.

 

وی افزود: رسالت اصلی وی رسیدگی به مسائل زیست محیطی و محیط زیست است؛ اما در این شرایط که هوای خوزستان آلوده است و نیاز به رسیدگی فوری دارد، تمرکز خانم ابتکار بیشتر بر روی مسائل سیاسی بوده و تمرکزشان بر روی موضوعات زیست محیطی کم شده است. 

 

نادری تصریح کرد: خانم ابتکار آن قدر که به مسائل سیاسی اهمیت می دهد، به موضوعات زیست محیطی توجهی ندارد و چند سال است که فقط بحث مکان یابی ریزگردها را بررسی می کند؛ اما این رسیدگی یک سال یا دو سال بیشتر زمان نمی‌خواهد؛ اما به چهار سال رسیده است و تا کنون هیچ کار مفیدی صورت نگرفته و وضعیت آب و هوای استان خوستان بدتر از قبل شده است.

 

دبیر جنبش عدالت خواه ادامه داد: مشکلات زیست محیطی در حال حاضر تبعات سنگینی را برای مردم دارد که در آینده هم بیشتر می شود و سلامت مردم را به خطر می اندازد.

 

وی ادامه داد: دولت نسبت به مردم خوزستان کم لطفی می کند که این کم لطفی قابل چشم پوشی نیست و باید به اوضاع خوزستان و مردم رسیدگی بیشتری کند و اگر خانم ابتکار نمی تواند استعفا دهد، جای سئوال است که چرا حداقل از افراد متخصص و کارشناسان خبره در این زمینه استفاده نمی کند.

 

نادری اظهار داشت: ابتکار با توجه به اینکه فضای کشور رو به انتخابات است، بیشترین تمرکزش را بر روی انتخابات می‌گذارد و سرگرم مسائل سیاسی و انتخاباتی است و بدون شک از آن وظیفه اصلی که در زمینه زیست محیطی و حفاظت محیط زیست دارد، فاصله گرفته و انرژی و هزینه خود را صرف مسائل انتخاباتی کرده که در این میان فقط حق مردم خوزستان ضایع می شود.

 

دبیر جنبش عدالت خواه در پایان خاطرنشان کرد: مطالبه تشکل های دانشجویی از دولت و ابتکار این است که با توجه به بروز این مشکلات دیگر جای هیچ گونه توجیهی نیست و باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند و حق مردم خوزستان این نیست که در این هوای آلوده گرد و غبار استشمام کنند و در خاک دفن شوند و این موضوع قابل چشم پوشی نیست و دولت باید جواب مردم خوزستان را بدهد و فرافکنی نکند و در این چهار سال باید عملکردشان در حوزه محیط زیست مشخص می شد؛ اما عملکرد مثبتی در این زمینه نداشته و استعفا تنها راه خانم ابتکار است و باید فردی سر کار بیاید که دغدغه مسائل سیاسی نداشته باشد و تنها دغدغه اش محیط زیست باشد.

.

منبع :

خانم ابتکار! به جای دغدغه های سیاسی کمی هم به فکر سلامت مردم باشید گردآوری توسط بخش خبرگزاری دانشجو سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات