جام جهانی کشتی آزاد؛ آمریکا حریف ایران در دیدار فینال شد - آکا

آکاایران: جام جهانی کشتی آزاد؛ آمریکا حریف ایران در دیدار فینال شد

آکاایران جام جهانی کشتی آزاد؛ آمریکا حریف ایران در دیدار فینال شد

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا با شکست تیم جمهوری آذربایجان در آخرین دیدار مقدماتی گروه نخست جام جهانی، حریف ایران در فینال این دوره از رقابت ها شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو چهل و پنجمین دوره جام جهانی کشتی آزاد روز گذشته با حضور هشت تیم برتر جهان در سرسرای امام خمینی (ره) کرمانشاه آغاز شد و بعد از ظهر امروز با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد.

به گزارش آکاایران
در گروه یک این مسابقات تیم های روسیه، آمریکا، جمهوری آذربایجان و گرجستان و در گروه دو نیز ایران، ترکیه، هند و مغولستان حضور دارند.


تیم کشتی آزاد آمریکا و جمهوری آذربایجان از ساعت ۱۰:۴۵ امروز (جمعه) در سرسرای امام خمینی (کرمانشاه) به مصاف هم رفتند و هر دو تیم به چهار پیروزی دست یافتند که تیم آمریکا با امتیاز مثبت ۲۰ در مقابل امتیاز ۱۴ جمهوری آذربایجان به فینال رسید.


ملی پوشان کشتی آزاد آمریکا که با سروصدای فراوانی سرانجام برای حضور در جام جهانی به ایران سفر کرده اند روز گذشته نیز موفق به شکست تیم های گرجستان و روسیه شده بودند.


در دیدار وزن ۷۴ کیلوگرم بین جردن باروز دارنده مدال طلای المپیک لندن و سه مدال طلای قهرمانی جهان با مراد سلیمان اف از جمهوری آذربایجانی، حریف باروز در این مبارزه با ارایه یک کشتی بسته و تدافعی در ابتدا ۵ امتیاز از حریف نامدار خود پیش افتاد که در ادامه داوران به دلیل کشتی بسیار تدافعی، آزادکار آذربایجانی را سه اخطاره کرده و دست کشتی گیر آمریکایی در حالی که حمایت همه جانبه شش هزار تماشاگر مشتاق را داشت به عنوان برنده بالا رفت.


همچنین در دیدار کایل اسنایدر دارنده مدال طلای جهان و المپیک مقابل اصلان بیک آلبروف از جمهوری آذربایجان در وزن ۸۶ کیلوگرم در حالی کشتی به سود آلبروف با نتیجه ۵ بر ۴ به پایان رسید که ختاگ گازیموف که عناوین زیادی را همچون مدال نقره المپیک و قهرمانی جهان را با دوبنده جمهوری آذربایجان کسب کرده بود، کشتی گیر آذربایجانی را برای شکست اسنایدر راهنمایی می کرد.


گازیموف که اهل اوستیای شمالی در روسیه است بعد از کسب مدال نقره المپیک ریو برای جمهوری آذربایجان از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد و اکنون به عنوان یکی از مربیان کشتی آزاد روسیه فعالیت می کند.


دیدار فینال بعد از ظهر امروز (جمعه) ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه بین تیم های ایران و آمریکا برگزار می شود و از ساعت ۱۶ تیم های جمهوری آذربایجان و ترکیه برگزار کننده دیدار رده بندی هستند.


تیم های ایران و آمریکا پیش از این ۵ مرتبه به فینال جام جهانی راه پیدا کرده اند که تیم ایران تنها یک مرتبه و در سال ۲۰۱۵ در لس آنجلس موفق به شکست آمریکا شده است.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش خبرگزاری دانشجو سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات