مسابقه تجمل گرایی از دولت سازندگی شروع شد/ آمریکا به وعده هایش عمل نکرد - آکا

آکاایران: مسابقه تجمل گرایی از دولت سازندگی شروع شد/ آمریکا به وعده هایش عمل نکرد

آکاایران مسابقه تجمل گرایی از دولت سازندگی شروع شد/ آمریکا به وعده هایش عمل نکرد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: درخواستمان از مسئولان این است که لطفا به مردم آدرس غلط ندهند، درس مذاکره این است که آمریکا در هیچ موضوع دیگری قابل اعتماد نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، مرتضی محمدپور پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر رضوی در جمع زائران و مجاوران این بارگاه، به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

به گزارش آکاایران وی بیان کرد: عرض سلام و ادب دارم خدمت زائرین و مجاورین حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و تشکر می‌کنم از ستاد نمازجمعه شهر مشهد که در راستای فرامین رهبر انقلاب در دیدار امسال دانشجویی مبنی بر حضور دانشجویان انقلابی در تریبون های نمازجمعه برای روشنگری و آگاهی بخشی به مردم لبیک گفتند و به جوانان اعتماد کرده و این فرصت را در اختیار نماینده جنبش دانشجویی قرار دادند.

 

وی با تبریک پیشاپیش عید غدیر به تمام شیعیان جهان و نمازگزاران گرامی، به بیان فلسفه غدیر پرداخت و گفت: نکته‌ای که در آیه«الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا» آمده است کامل شدن دین است که این کمال در نتیجه نهادینه شدن و تبعیت کردن از ولی برحق امکان پذیر است چرا که پس از پیغمبر این ائمه معصومین بودند که نگاه توحیدی را گسترش می دادند و راه به کمال رسیدن را پیش روی انسان ها قرار می‌دادند.

 

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: بر این اساس می توان گفت تکمیل شدن دین وقتی صورت می پذیرد که تبعیت از حق که همان ائمه باشند درمقابل تبعیت نکردن از طاغوت صورت گیرد  و این در واقع  همان جهاد کبیر است که قرآن کریم بیان می دارد «فلاتطع الکافرین و جاهدهم به جهادا کبیرا».

 

محمدپور تاکید کرد: جهاد کبیر بطور کلی یعنی مبارزه و تبعیت نکردن از دشمن و کفار در مقابل تبعیت از حق.

 

وی با بیان اینکه در طول تاریخ بشریت همواره دو جبهه و دو تفکر حق و باطل در حال جنگ و منازعه با هم بوده اند، گفت: قرآن کریم نیز در آیه 76 سوره نساء این سخن را تایید می‌فرماید« الذین آمنوا یقتلون فی سبیل الله و الذین کفروا یقتلون فی سبیل الطغوت»، بنابراین از این رو است که می بینیم هرجا علم و پرچمی از حق برافراشته شده بدون فاصله در نقطه مقابلش کفر و باطل صف آرایی می‌کند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی با طرح این سوال که مگر سخن جبهه باطل چیست ؟خاطرنشان کرد: سخن جبهه کفر و باطل همیشه یک چیز بوده و آن هم دست برداشتن از حق بوده است . برای همین است که می بینیم دشمنان و کفار همیشه پیشنهاد مذاکره می‌دهند و حتی در طول زندگی پیامبر(ص) کفار حاضر بودند هر امتیازی بدهند و هر کاری میتوانند بکنند تا پیامبر(ص) دست از رسالت خود بردارند.

 

راه دشمن برای تسلیم شدن دعوت به مذاکره است!

 

محمدپور با تاکید بر اینکه راه دشمن برای تسلیم شدن دعوت به مذاکره است ! خاطرنشان کرد: دشمن مذاکره برای تایید موضع جبهه حق نمی‌کند بلکه از او می خواهد که نسبت به مواضعش عقب نشینی کند و این دقیقا چیزی است که نظام سلطه در حال حاضر از ما می خواهد و متاسفانه عده ای ساده اندیش مرعوب دل خود را به مذاکره با شیطان بزرگ برای حل مشکلات خوش کرده اند.

 

وی بیان کرد: مسئولین و مردم باید بدانند دشمنی دشمنان اسلام و انقلاب بحثی فراتر از سر سوء تفاهم یا هسته ای یا حقوق بشر است و بحث اصلی بر سر موجودیت حق و انقلاب است.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه داد: وقتی سخن جبهه باطل مورد پذیرش واقع نشد و تبعیت صورت نگرفت  قطعا فشار،تهدید،تحریم،مشقت و... آغاز می شود.دوران 13 ساله مکه و 10 سال مدینه پیغمبر اسلام (ص) گویای این وضعیت است . آنجا که کفار پیغمبر را در شعب ابی طالب تحریم کردند و کسی حق نداشت مایحتاج غذایی به آن ها بفروشد،کسی نمی توانست با آن ها تجارت و ارتباط داشته باشد؛ همه و همه برای تسلیم شدن پیامبربود .

 

محمدپور تاکید کرد: کاری که آمریکا و جبهه استکبار از ابتدای انقلاب انجام دادند و در پنج سال گذشته فشار را برای تسلیم شدن و کوتاه آمدن از مواضع انقلابی و آرمانی تشدید کردند.متاسفانه در این کشور هستند کسانی که وقتی  تهدید ها و تحریم ها بیشتر شد زهره ترکانده و دنبال پشت پا زدن به آرمان های امام و دوستی و مذاکره با دشمنان اسلام و انقلاب هستند.این مسئولان ساده اندیش بدانند ما صدها هزار شهید تقدیم انقلاب نکردیم که مجدد به دوران بردگی و ذلت طاغوت بازگردیم.

 

2 راه پیش روی انقلاب

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه حال دو راه پیش رو می باشد، گفت: یکی کوتاه آمدن و اطاعت طاغوت که در نهایت منتج به ذلت خواهد شد که نمونه های فراوانی هم دارد عاقبت صدام،مرسی،حسنی مبارک و قذافی بنظر تجربه های کافی در تایید این موضوع است و راه دوم هم کوتاه نیامدن و استقامت و ایستادگی و پافشاری بر آرمان ها است همراه با توکل بر خداست.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: راه اول که سرنوشتش مشخص است و خداوند نیز در قران سوره مائده آیه 51 می فرماید: « یا ایها الذین آمنوا لا تتخذوا الیهود و النصاری اولیاء بعضهم اولیاء بعض و من یتولهم منکم فانه منهم ان الله لا یهدی القوم الظالمین».

 

محمدپور ادامه داد: اما راه دوم سختی های خاص خود را دارد که اگر انسان در این راه بماند وعده نصرت خداوند تحقق می یابد البته نصرت الهی در مجاهدت،صبر و خطر پذیری و حرکت محقق خواهد شد، بنابراین کسی فکر نکند بدون کار و تلاش یاری خداوند شاملش خواهد گشت.

 

وی با اشاره به ایستادگی پیامبران در برابر مشرکین، گفت: پیغمبران ایستادگی کردند وسرکوب شدند اما با همه سرکوب، امروز می بینیم حرف آنان در حال گسترش است.

 

شرط ورود به جهاد کبیر

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که بیان داشتند« اگر دنیا در برابر دین ما بایستد ما در برابر دنیای آن ها خواهیم ایستاد»، بیان کرد: این یعنی مرعوب نشدن در برابر هیمنه دشمن و پافشاری بر آرمان ها  با نگاه توحیدی و ایمان به وعده های حق تعالی. مشکل مسئولین و بعضی از مردم ما اینست که فراموش کرده اندعزت و ذلت در تبعیت یا عدم تبعیت از خداوند و جبهه حق صورت می گیرد .لذا می توان نتیجه گرفت شرط اول ورود به جهاد کبیر ، مرعوب نشدن در برابر دشمن و ایمان به توانمندی‌های درونی و توکل بر خداست.


 

محمدپور با بیان اینکه جهاد کبیر یکی از نبردهای همیشگی حق و باطل است که اکنون در قالب مقابله با دشمن که همان نظام سلطه و صهیونیزم بین الملل است معنا و مفهوم پیدا می کند، تصریح کرد: برای مقابله با دشمن نیاز به شناخت درست وضعیت  و شناخت دشمن اقدام کرد.

 

وی ادامه داد: دشمن شناسی آنقدر اهمیت دارد که حضرت علی(ع) می فرمایند: «من نام عن عدوه، انبهته المکائد؛  کسی که از دشمن غفلت کند، حیله‌ها و کیدهای دشمن بیدارش خواهد ساخت». درجای دیگر  حضرت می فرمایند:« لا تامن عدوا و ان شکر؛  از دشمن در امان نباش، هرچند از شما سپاسگزاری می‌کند»دستگاه دیپلماسی  کشور باید جواب دهند که چگونه به لبخندهای گرگ صفتان امید بستند و با آن ها عکس یادگاری گرفتند و راه رفتند آیا این روش با منش حضرت علی (ع) مطابقت دارد؟

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی  تاکید کرد:در جهاد کبیر باید مسئولان با شناخت صحنه نبرد نقشه دشمنان را برهم زنند نه اینکه خودشان بازیگری درپازل طراحی شده دشمن باشند.

 

مصادیق جهاد کبیر

 

محمدپور در ادامه به بیان مصادیق جهاد کبیر در عرصه های مختلف پرداخت و گفت:جهاد کبیر در حوزه فرهنگ، یعنی پیروی نکردن از فرهنگ مادی و دنیوی غرب که توجیه گر سرمایه داری و اشرافیت است و اعتقاد بر این دارد که انسان تا می تواند باید در همین دنیا لذت جویی کند.

 

وی با ابراز تاسف از وجود تفکر غربی مصرف گرای اشرافی در بین برخی مسئولان و مردم، گفت: اینکه می بینیم مسئولین جمهوری اسلامی بعضا در خانه های چندمیلیاردی در شمال تهران زندگی می‌کنند نماد اشرافیگری است، اگر بخواهیم به کنه جریان پی ببریم در حقیقت باید گفت مسابقه تجمل گرایی از دولت سازندگی شروع شد و تا آنجا پیش رفت که به صراحت شخص نظام در نماز جمعه ،خطبه مانور تجمل سر داد.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی افزود: راحت طلبی،آقا زادگی ،برگزاری جشن های پر زرق و برق،راه اندازی رستوران های غربی و...  این ها همه نماد پذیرش تفکر غرب محور است که فیش های حقوق نجومی یکی از پیامدهای همین نوع نگاه است که در سایه لذت بردن بیشتر از زندگی بیرون می آید .

 

محمدپور خطاب به مسئولین تاکید کرد: ما به عنوان جنبش دانشجویی از مسئولان امر مطالبه داریم بدون توجه به فشارها با متخلفین برخورد کنند نه اینکه غارتگران بیت المال را ذخیره انقلاب بدانند چرا که تنها ذخیره انقلاب شهدا و مردم هستند فاصله های طبقاتی که عده اقلیتی در حاشیه شهر در آلونک هایی و اقلیتی در ساختمان های مجلل زندگی را سپری می کنند با دستور اسلام و پیغمبر مبنی بر ساده زیستی مردم و مسئولین همخوانی ندارد .

 

وی بیان کرد: مسئولانی که خانه هایشان در مناطق بالای شهر تهران است و در آن ها زندگی می‌کنند نمی‌توانند دم از حکومت دینی بزنند و به احکام دینی عمل کنند چون قدرت و ظرفیتش را ندارند. حضرت علی(ع) می فرمایند حاکمان مردم باید سطح زندگیشان متوسط به پایین باشد تا بتوانند دین را درست تبلیغ و اجرا کنند. مسئولان باید پاسخ دهند مصرف گرایی و تجملات با کجای اسلام مطابقت دارد؟ چرا مسئولان دانسته یا ندانسته پای اجناس لوکس را به کشور باز می‌کنند؟ این ها خلاف منش فرهنگی و اجتماعی اسلام است.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: جهاد کبیر در فرهنگ یعنی  تبعیت از فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی که به معنا و معنویت اصالت می‌دهد و مادیات و دنیای مادی را وسیله و ابزار دستیابی به معنویت می شناسد. در تفکر اسلامی فرهنگ محور است و سیاست و اقتصاد ذیل فرهنگ است، اگر اقتصاد و سیاست خارجی و... را ذیل فرهنگ اسلامی تعریف کنیم هرگز به چاه طویلی که غرب در آن افتاده ، نخواهیم افتاد.

 

محمدپور در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین مسایل جهاد کبیر در عرصه سیاست عدم اعتماد به دشمن است، گفت: با این وصف می توان جلوی نفوذ بعدی او را گرفت. رهبر انقلاب یکی از ویژگی های جهاد کبیر را تدوین تجربیات عملی انقلاب بیان کردند، ما در این مذاکرات تجربه گرانبهایی بدست آوردیم علی رغم دستاورد تقریبا هیچ برجام. مردم ما فهمیدند سیاست های آمریکا با تعویض دولت ها عوض نمی شود چرا که آمریکا دست از دشمنیش پس از برجام هم برنداشت. آمریکا به وعده های روی کاغذ داده خود عمل نکرد.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی با بیان اینکه قرار بود مذاکره کنیم تا تحریم برداشته شود نه اینکه به قول رئیس جمهور برجام برای ما عزت بیاورد!، خاطرنشان کرد: مگر تا قبل از این نظام جمهوری اسلامی عزت نداشت بنظر پس از برجام ذلت دولت ما بیشتر شده تا عزتش؛ که نمونه بارز آن هم همین فاجعه منا بود که اگر تشر رهبر انقلاب نبود محال بود با زانو زدن مقابل نماینده کشوری عرب نشین ابدان این عزیزان به کشور بازگردد.

 

وی بیان کرد: درخواستمان از مسئولان این است که لطفا به مردم آدرس غلط ندهند .این را باید همه بدانند.درس این مذاکره این است که آمریکا در هیچ موضوع دیگری قابل اعتماد برای مذاکره نیست و به قول رهبر معظم انقلاب مذاکره با آمریکا برای نفوذ است و نفوذ هم به منظور استحاله نظام است.

 

محمدپور با بیان اینکه دشمن راه اصلی مقابله با انقلاب اسلامی در شرایط کنونی را نه در برخورد سختِ نظامی، که برقراری ارتباط نزدیک برای استحاله ی آن می‌داند، گفت: طبیعتاً آنچه ساورز نیز از آن با عنوان عادی و نرمال شدن ایران یاد می کندچیزی جز تبعیت ایران از سیاست های غرب در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... نخواهد بود. در این مسیر، تماس و برقراری ارتباط نزدیک با ایران، مهم ترین راهبرد رسیدن به این مقصود تلقی می شود. از این منظر، ماهیت اصلی برجام در نظر غرب را باید دروازه غربی کردن ایران و الحاق آن به جمع کشورهای تابع نظام سلطه در نظر گرفت.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه داد: .یادمان نرود شوروی سابق هم با همین استراتژی نرمالیزاسیون نیکسون و ریگان فروپاشید.

 

وی با طرح این سوال که عده ای به چه چیز آمریکا دلبستند و به دشمن امید و اعتماد دارند؟ گفت: کسانی که می‌گفتند آمریکا حامی متحدانش هست امروز بیایند و جواب دهند که چگونه آمریکا از متحد استراتژیکش در منطقه یعنی ترکیه حمایت نکرد و حتی توسط عاملش فتح الله گولن از کودتا علیه اردوغان حمایت کرد . ماهیت گرگ صفت آمریکا همینی هست که امروز مردم جهان در حال نظاره آن هستند و نمی دانیم که چرا هنوز عده ای مرعوب ، عاشق مذاکره با آمریکا هستند؟

 

محمدپور تاکید کرد: جهاد کبیر در حوزه سیاسی در حقیقت پیروی نکردن از الگوی غربی است که سیاست و قدرت را برای تسلط بر دیگران و تمنیّات مادی می‌خواهد و در این راه هر چیزی را مجاز می شمارد ولو با ریختن خون انسان‌های بی گناه و در نوردیدن مرز های انسانیت و اخلاقیات، طبق الگوی غربی باید کدخدا و مستکبرین از ما راضی باشند، اما الگوی اسلامی حکومت و قدرت را برای برقراری عدالت، رفع محرومیت و مقابله با ظلم و ستم و استکبار، اقامه نماز و بندگی و امر به معروف و نهی از منکرمی خواهد.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه داد: به عبارت بهترالگوی اسلامی دنبال صحبت با مستضعفین و مظلومین جهان است تا بوسیله آنان بتواند جبهه حق علیه باطل را تقویت کند و آنان را شکست دهد.

 

محمدپور در ادامه به تبیین جهاد کبیر در حوزه اقتصاد پرداخت و گفت:در واقع جهاد کبیر در عرصه اقتصادی باید خود را در اقتصاد مقاومتی که ذیل آن اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید ملی و داخلی، اصلاح نظام بانکداری ربوی ،اصلاح نظام مالیاتی و گمرکی  و...  خود را نشان دهد.

 

وی با تاکید دوباره بر اینکه شرط اول ورود به جهاد کبیر ، مرعوب نشدن در برابر دشمن است، بیان کرد: با این تفکر رئیس مناطق آزاد کشور که ایرانی ها در تهیه آبگوشت بزباش فقط مهارت دارند و یا مرعوب شدن در برابر توانمندی صنایع نظامی و غیرنظامی غرب، نمی‌توان ورودی به جهاد کبیر اقتصادی داشت. تا وقتی که چشممان به دستان آمریکا و متحدانش باشد نمی‌توانیم دم از اقتصاد مقاومتی بزنیم. تا وقتی که نتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم نمی‌توانیم بگوییم اقتصاد مقاومتی.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه داد: به فرض محال که تحریم ها برداشته شد آیا با اقتصاد غیر مولد و متکی به نفت با قاچاق بالا مگر، می شود اقتصاد را اداره کرد؟ با کجای اقتصاد مقاومتی تعطیلی کارخانجات و بنگاه های تولید داخلی همخوانی دارد؟

 

محمدپور بیان کرد: ورود کالاهای غربی به کشور آیا عمل به اقتصاد مقاومتی است؟ مسئولین دولتی بدانید کشور را با شعار اقتصاد مقاومتی، اما عمل خلاف اقتصاد مقاومتی نمی توانید اداره کنید!

 

وی در ادامه روی دیگر اقتصاد مقاومتی را مردم دانست و تاکید کرد: اگر ما سعیمان بر خرید کالای ایرانی باشد خواهیم توانست به پیشرفت کشورمان کمک کنیم. در همین جا لازم می‌دانم از آستان قدس رضوی بابت برگزاری نمایشگاه کالای ایرانی در پارکینگ حرم نیز تشکر و قدردانی نمایم.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی در ادامه سخنانش به قرارداد FATF اشاره کرد و افزود: حقیقتا از آن باید به عنوان کاپیتولاسیون بانکی نام برد.فاجعه از این بالاتر که ارگان های مهم کشور توسط بانک مرکزی تحریم شوند! حال باید مسئولان پاسخ دهند که آیا این قراردادها در راستای تبعیت از اوامر دشمن بوده یا برخلافش؟

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، خطاب به مسئولان وزارت علوم، بیان کرد: اولا مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه ها بدانند دانشگاه محل جولان افراد لاییک و احزاب سیاسی و فتنه انگیز و آشوب طلب نیست و مسئولین به اسم آزادی نگویند ورود همه به دانشگاه آزاد است! آیا کسانی که سابقه در فتنه و مسموم سازی عقاید دانشجویان را دارند ورودشان به کارخانه انسان سازی کشور جایز است؟ ما با آزادی در چارچوب قانون و اسلام منافاتی نداریم؛ اما با آزادی برای توطئه و براندازی و سم پاشی مخالفت جدی داریم.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه محل علم اندوزی و خدمت به کشور است نه پیاده نظام احزاب شدن، خاطرنشان کرد: مسئولین فرهنگی باید بعد دینی و معنوی دانشجویان را در افزایش دهند نه بستر را برای اضمحلال اندیشه دینی با کارهایی از قبیل کنسرت و اردوهای متلط و... ایجاد کنند.

 

محمدپور ادامه داد: ما از مسئولان وزارت علوم می خواهیم دست از سیاسی کاری بردارند و کمی هم به فکر رتبه علمی نزول کرده کشور بردارند . کمی به فکر دانشجویان بیکار  تحصیلات تکمیلی باشند که در اثر نبود کار متناسب با رشته شان دچار مشکلات روحی و اعتیاد و در نهایت خودکشی می شوند.

 

این فعال دانشجویی در پایان تاکید کرد: علی رغم تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر بها دادن به جوانان انقلابی در دانشگاه ها اما متاسفانه شاهد سنگ اندازی های مسئولان در پیش پای این تشکل ها هستیم و امروز از حیث جوانمردی و امربه معروف اسمی از آن ها نمی بریم اما اگر بخواهد همین امر ادامه یابد در تریبون های آینده قطعا موضوع را بصورت شفاف با مردم در میان خواهیم گذاشت.

منبع :

گردآوری توسط بخش خبرگزاری دانشجو سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات