جنگ سوریه چند معلول دائم برجای گذاشته است؟, -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جنگ سوریه چند معلول دائم برجای گذاشته است؟, ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سازمان بهداشت جهانی با صدور گزارشی از وجود یک و نیم میلیون معلول جنگی در سوریه خبر داد.

به گزارش شریان نیوز،در گزارش سازمان بهداشت جهانی و نهاد بین‌المللی مربوط به معلولین آمده است که هر ماه جنگ و درگیری‌ها در سوریه ۳۰ هزار مجروح بر جای می‌گذارد و این جنگ تاکنون یک و نیم میلیون مجروح با معلولیت دائمی از میان ۳ میلیون شخصی که از آغاز جنگ در سوریه مجروح شده‌اند،‌ بر جای گذاشته است.

به گزارش آکاایران: براساس این گزارش جامعه بین‌الملل باید حمایت خود را برای توانمند کردن این افراد و بازگرداندن آن‌ها به جامعه گسترش دهد.

گزارش مذکور تاکید دارد که ۸۶ هزار تن از این یک و نیم میلیون معلول جنگی مجبور به قطع عضو شده‌اند. درگیری‌ها در سوریه باعث شده است تا مناطق مسکونی در این کشور هدف قرار گرفته و آلودگی زیست محیطی به دلیل استفاده از مواد منفجره در تمام مناطق آن افزایش یابد. تعداد کسانی که به خدمات اجتماعی و بهداشتی نیاز دارند،‌ در حال افزایش است و مجروحان این جنگ به توجه خاصی محتاج‌اند.

صدها هزار تن از کسانی که در جریان این جنگ مجروح شدند و یا نیروهای نظام حاکم و یا گروه‌های مسلح از وخیم شدن ارائه خدمات بهداشتی و اجتماعی رنج می‌برند. شرایط بسیار وخیم‌ است چرا که خانواده‌های افراد مجروح و معلول عموما جزو خانواده‌های فقیر و آواره به شمار می‌آیند و نظام حاکم توانایی پرداخت هزینه‌های مالی و بهداشتی برای این افراد را ندارد.

گزارش سازمان بهداشت جهانی همچنین نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها در سوریه همچنان به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند و بیشتر آن‌ها تجهیزات لازم برای سرویس‌ دهی به مجروحان را ندارد.

.

منبع :

جنگ سوریه چند معلول دائم برجای گذاشته است؟,

جنگ سوریه چند معلول دائم برجای گذاشته است؟, گردآوری توسط بخش پایگاه خبری تحلیلی شریان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات