ایجاد تغییرات جدی در کتب درسی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ایجاد تغییرات جدی در کتب درسی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: دبیر شورای عالی آموزش وپرورش کشور با تأکید بر اینکه تغییرات جدی در کتب درسی ایجاد می شود گفت: ایجاد تحول بنیادین در نظام آموزش وپرورش نیازمند عزم ملی است.
به گزارش شفاف، مهدی نوید ادهم عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم ترین زیرساخت های نظام آموزش وپرورش در سند تحول بنیادین کتاب های درسی و برنامه های درسی بود.

وی با بیان اینکه تغییرات جدی در کتب درسی ایجادشده است اذعان کرد: بر اساس این سند همه مدارس باید به فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی دسترسی دارا باشند که تأمین آن هزینه بر و زمان بر است بنابراین الآن در مرحله تأمین زیرساخت های این مهم قرار داریم.
به گزارش آکاایران: دبیر شورای عالی آموزش وپرورش کشور با بیان اینکه مردم نباید متوقع باشند که همه احکام 131 گانه سند هم اکنون عملیاتی و اجرا شود تصریح کرد: چراکه زیرساخت های آن هنوز فراهم نشده است اما برای اینکه زمان را از دست ندهیم از نخستین روزی که سند به تصویب رسید مقداری از احکامی که قابل اجرایی شدن بود را به عملیات رساندیم.
وی از تأسیس دانشگاه فرهنگیان به عنوان نخستین گام در اجرای این سند خبر داد و افزود: تغییر در جدول برنامه های درسی گام بعدی بود که در این سیستم اجرا شد و درگذشته در مقطع دبستان درس "تفکر و پژوهش " وجود نداشت که اکنون این درس به مقطع ابتدایی اضافه شده است.
نوید ادهم خاطرنشان کرد: آموزش وپرورش درگذشته حافظه محور بود و این مسئله یکی از دردهای این نظام بود که در سند تحول بنیادین برای درمان آن برنامه ریزی کردیم و افزودن درس تفکر و پژوهش یکی از راهکارهای درمان این درد بود.
وی با بیان اینکه الآن که در این مرحله هستیم بیش از گذشته سیستم آموزش وپرورش و مدیران آن آماده اجرای این سند هستند یادآور شد: بنده به عنوان دبیر شورای عالی آموزش وپرورش مسئولیت نظارت بر فرایند اجرای این سند را بر عهده دارم.
دبیر شورای عالی آموزش وپرورش کشور با بیان اینکه الآن آموزش ها آماده اجرایی شدن هست اما می دانیم اجرای سند الزاماتی نیز دارد گفت: یکی از آن ها همراهی سایر نهادها و دستگاه ها برای اجرای این سند است.
وی تأکید کرد: سند زمانی محقق می شود که عزم ملی برای اجرای آن فراهم شود و همه دستگاه ها با مشارکت و همدلی برای اجرای آن اقدام کنند.
نوید ادهم با اشاره به مشکلات مالی آموزش وپرورش بیان کرد: وزارت آموزش وپرورش در پرداخت های اولیه کارها دچار مشکل است و در این شرایط نمی شود طرح های تحول آفرین این سند را اجرا کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این سند دارای 6 زیر نظام است افزود: تاکنون 3 زیر نظام تصویب و اجراشده است و زیر نظام چهارم تحت عنوان زیر نظام راهبردی و مدیریت در دستور کار قرار دارد.
این مقام مسئول با اعلام امیدواری برای حل این مسئله خاطرنشان کرد: در این زیر نظام و هم زیر نظام های دیگر بحث مشارکت پذیری و مشارکت جویی یکی از بحث های بسیار جدی ما در آموزش وپرورش است و باور داریم که زمینه حضور دیگران درصحنه آموزش وپرورش را باید فراهم کنیم تا به اهداف عالی نظام دست یابیم.
منبع: تسنیم
.

منبع :

ایجاد تغییرات جدی در کتب درسی

ایجاد تغییرات جدی در کتب درسی گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات