زمان رسیدن آتش نشان به حریق چند دقیقه است؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زمان رسیدن آتش نشان به حریق چند دقیقه است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در مراسم روز آتش نشان به تشریح اقدامات انجام گرفته از سوی این سازمان پرداخت و درباره زمان رسیدن به حادثه گفت: متوسط زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی به حریق چهار دقیقه و ۱۱ ثانیه است.
به گزارش شفاف، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در مراسم روز آتش نشان به تشریح اقدامات انجام گرفته از سوی این سازمان پرداخت و درباره زمان رسیدن به حادثه گفت: متوسط زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی به حریق چهار دقیقه و ۱۱ ثانیه است.

سعید شریف زاده در مراسم روز آتش نشان که در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد به تشریح اقدامات این سازمان پرداخت و گفت: تلاش ما این بود که مجموعه اقداماتمان را به سمت و سویی ببریم تا سازمان آتش نشانی از حالت سنتی خارج شود و سعی کردیم با استفاده از تجربه های جهانی به صورت بومی عمل کنیم.
به گزارش آکاایران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: همچنین سعی کردیم علاوه بر توسعه سخت افزاری در زمینه نرم افزاری و انسان افزاری نیز قدم هایی برداریم که این تغییرات نیاز به توسعه زیرساختی متعددی دارد.
وی توجه به کاهش زمان رسیدن به حریق را از مهمترین دغدغه های دوران فعالیتش خواند و گفت: با جذب حداکثری بودجه و توسعه ایستگاه ها در نقاط مستعد حادثه تلاش کردیم که فعالیت هایمان از رشد قابل قبولی برخوردار باشد.
وی افزود: در سه سال و نیم گذشته ۲۸ ایستگاه نوین افتتاح کردیم و تعداد ایستگاه های ما از ۱۰۳ به ۱۳۱ ایستگاه افزایش یافت کرد.
شریف زاده در مورد جانمایی ایستگاه های نوین گفت: ما این استگاه ها را در مکان هایی ایجاد کردیم که زمان رسیدن نیروها به محل حادثه بالا بود و این اقدامات باعث شد که زمان رسیدن ما به صورت میانگین ۱۵ ثانیه کاهش پیدا کند. در حال حاضر متوسط زمان چهار دقیقه و ۱۱ ثانیه است و تلاش ما برای رسیدن به استانداردهای جهانی ادامه دارد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی در مورد فاصله تعداد ایستگاه های آتش نشانی با آنچه در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده گفت: در برنامه پنجم ۱۵۰ ایستگاه پیش بینی شده است اما با وجود فاصله با این برنامه تلاش ما این بود که ایستگاه های نوین در نقاط بهینه تعبیه شود.
وی همچنین افزود: خرید تجهیزات و جذب نیروی انسانی از مسائل دیگری بود که مورد توجه قرار دادیم و بخشی از خودروهای فرسوده را با خودروهای نو و استراتژیک جایگزین کردیم. با وجود محدودیت هایی که وجود داشت ۴۰۰ خودرو به ناوگان اضافه شد.
وی اضافه کرد: تجهیزات عملی از جمله موارد دیگری بود که مورد توجه ما قرار گرفت و سعی شد با حمایت های شهرداری این تجهیزات تامین شود.
شریف زاده بهبود کمی و کیفی آموزش ها را از دیگر دغدغه های سازمان آتش نشانی عنوان کرد و گفت: این مسئله که مطالبه مدیریت شهری تهران بوده است را مد نظر داریم و تمام تلاش ما ارتقای سطح آموزشی بوده است.
منبع: ایسنا
.

منبع :

زمان رسیدن آتش نشان به حریق چند دقیقه است؟

زمان رسیدن آتش نشان به حریق چند دقیقه است؟ گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات