.

مگنیتوگورسک؛ قلب فولادین روسیه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مگنیتوگورسک؛ قلب فولادین روسیه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در جنوب کوه های اورال در روسیه، تپه هایی هستند که عمدتا از سنگ آهن تشکیل شده اند. آن ها آنقدر غنی از آهن هستند که قطب های مغناطیسی در نزدیکی آن ها عمل نمی کنند و پرندگان از پرواز برفراز آن ها امتناع می کنند. روس ها آن را کوه مغناطیسی می نامند.
به گزارش شفاف، در پای این کوه شهر مگنیتوگورسک، دومین شهر بزرگ روسیه قرار دارد. دومین کارخانه بزرگ فولاد روسیه که یکی از بزرگترین کارخانه های دنیاست در این شهر قرار دارد. مگنیتوگورسک در دهه ۱۹۳۰ ساخته شد تا طرح استالین برای تبدیل کشور از فاز کشاورزی به فلزی تحقق یابد. استالین تحت تاثیر پیشرت های بزرگ آمریکایی ها با صنایع سنگین بود. قرار بود این شهر کاملا برنامه ریزی شده باشد.

طرح اولیه توسط معمار آلمانی ارنست می طراحی شد و یک شهر خطر با ردیفی از بلوک های مشابه و ردیف های موازی کارخانه و فضای سبز بود. اما وقتی در سال ۱۹۳۰ می به این سایت رسید مشاهده کرد که مقامات محلی ساخت و ساز را آغاز کرده اند و مجبور شد به اصلاح سایت ساخته شده با طرحی نوین بپردازد. در مرحله اول ساخت و ساز هزار کارگر در این سایت کار می کردند.
مگنیتوگورسک؛ قلب فولادین روسیه
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]

آکاایران: مگنیتوگورسک؛ قلب فولادین روسیه

,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]
,شفاف،روسیه،عکس,[categoriy]


به گزارش آکاایران: کارگران که با سیم خاردار و نگهبانان محاصره شده بودند در فضایی بسیار شلوغ، عمدتا چادرهایی که روی خاک نصب شده بودند و سربازخانه ها در زمستان های سخت و تابستان های داغ فاقد امکانات اولیه و یا مراقبت های پزشکی زندگی می کردند. حدود ده هزار نفر از گرسنگی، سرما و بیماری در پنج سال اول جان خود را از دست دادند. حتی باوجود چنین شرایط سختی ساخت و ساز با سرعتی باورنکردنی پیش می رفت. اما فقدان زیرساخت ها و کمبود کارگران ماهر و تجهیزات منجر به کیفیت ضعیف کار شد.
باوجود همه سختی ها، اولین دسته فولاد در سال ۱۹۳۲ ذوب شد. ارزش این شهر در جنگ جهانی دوم ثابت شد که تقریبا نیمی از فولاد شوروی و یک سوم فولاد مورد استفاده برای ساخت مهمات را تامین می کرد.
تا اواسط دهه ۱۹۷۰ مگنیتوگورسک ۱۵ میلیون تن فولاد خام و ۱۲ میلیون تن محصولات نورد تولید کرد. این شهر مانند بسیاری از شهرهای صنعتی روسیه یکی از آلوده ترین مناطق است و از هر ۲۰ کودکی که به دنیا می آید تن ها یک کودک کاملا سالم است و از مشکلات جسمانی و آلرژی ها رنج نمی برد.
منبع: برترینها
.

منبع :

مگنیتوگورسک؛ قلب فولادین روسیه گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران
تبلیغات