محلول جادویی برای درمان ریزش مو وجود ندارد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد محلول جادویی برای درمان ریزش مو وجود ندارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک متخصص طب سنتی گفت: نمی توان از درمان ریزش موی افراد یا تغییر رنگ موی آن ها با قطعیت سخن گفت و باید برای هر یک از افراد نسخه ای جداگانه تجویز شود.
به گزارش شفاف، نعمت الله مسعودی متخصص طب سنتی در خصوص ادعاهای مطرح شده در زمینه درمان ریزش قطعی مو یا جلوگیری از سفید شدن موها اظهار کرد: با دیدگاه طب ایرانی که از سالیان پیش از حکما به ما به ارث رسیده مو و ناخن محصول خون افراد هستند.

وی افزود: نباید در زمینه درمان بیماری های پوست و مو از اخلاط چهارگانه غفلت شود زیرا هر کدام از آنها می توانند در خون هر فردی بالا یا پایین بروند و در زمینه ریزش موی افراد تأثیرگذار باشند.
به گزارش آکاایران: مسعودی گفت: جنس موی افراد، پیچیدگی مو، رنگ، پرپشت و کم پشت بودن موی افراد در هر یک از انسان ها متفاوت است و نمی توان با تجویز یک محلول برای همه به درمان بیماری های مو پرداخت.
این متخصص طب سنتی تصریح کرد: در بسیاری از مواقع بیماری های داخلی بدن ممکن است باعث ریزش مو افراد شود، همچنین مشکلات کبدی یا خونی و  تغذیه نامناسب از جمله عوامل ریزش مو به شمار می روند.
وی با بیان اینکه ژنتیک بر مزاج همه افراد تأثیرگذار است، گفت: به همین دلیل درمان قطعی برای ریزش موی افراد موجود نیست نمی توان از درمان ریزش موی افراد یا تغییر رنگ موی آن ها با قطعیت سخن گفت و باید برای هر یک از افراد نسخه ای جداگانه تجویز شود.
مسعودی گفت: باید توجه شود که جنس موی تمام نقاط بدن با یکدیگر متفاوت است که درمان بیماری ریزش مو در هر یک از این نواحی نیز باید با بررسی عضو خاص صورت گیرد.
وی با بیان مثالی تصریح کرد: افرادی که بیش از حد غذاهای سرد را به صورت روزانه مصرف می کنند، ممکن است روی خلط آنها تأثیرگذار باشد و بلغم زیادی در بدن آنها تولید شود که پس از گذشت چند سال از مصرف کردن غذاهای سرد این افراد در سنین بسیار پایین تری دچار سفید شدن مو خواهند شد.
وی افزود: برخی از گیاهان دارویی مانند جوانه گندم و برنج برای تقویت مو مناسب هستند، اما باز هم نمی توان با قطعیت مصرف آنها را برای همه افراد تجویز کرد.
وی در پایان گفت: مصرف عسل، گندم، پسته و انگور باعث خونسازی می شوند و همچنین می تواند باعث تقویت رشد موها شوند.
منبع: فارس
.

منبع :

محلول جادویی برای درمان ریزش مو وجود ندارد

محلول جادویی برای درمان ریزش مو وجود ندارد گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات