شکایت احمد توکلی از مدیرعامل ثامن الحجج -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شکایت احمد توکلی از مدیرعامل ثامن الحجج ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج، رئیس کل و مسئولان بانک مرکزی و وزیر و مسئولان وزارت تعاون در دوره ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵ اعلام جرم کرد.
به گزارش شفاف، احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه میرعلی ،مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج و مسئولان ذیربط، رئیس کل و مسئولان بانک مرکزی و وزیر ومسئولان وزارت تعاون و وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در دوره 1380-1395اعلام جرم کرد.

در این نامه با اشاره به حق دادخواهی تشکل های مردم نهاد و با استناد به قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی و قانون مجازات اسلامی، در ارتباط با فعالیت غیرقانونی و خسارت بار تعاونی اعتبار ثامن الحجج و واکنش های مغایر قانون و مصالح اقتصاد ملی اعلام جرم شده است.

به گزارش آکاایران: مطابق این دادخواهی، اعلام جرم نسبت به موارد ذیل صورت گرفته است؛

الف) اخلال در نظام پولی و اخلال در نظام تولیدی (بازار مسکن، طلا و ارز)  در اخذ وجوه و سپرده های اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان مضاربه و نظایر آن که موجب حیف ومیل اموال مردم و اخلال در نظام اقتصادی کشور ، توسط آقای سید ابوالفضل میرعلی و همکاران وی شده است.

ب) معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق عدم اقدام فوری و مؤثر مسئولان دولتی مذکور برای توقف فعالیت های غیرقانونی این تعاونی، عدم آگاه سازی مردم از این فعالیت های غیرقانونی و نیز عدم انجام وظایف قانونی خود در جلوگیری از اقدامات غیرقانونی این تعاونی در اخذ وجوه و سپرده های اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان مضاربه و نظایر آن که موجب حیف ومیل اموال مردم و اخلال در نظام اقتصادی کشور  شده است.

ج) اهمال و تفریط مسئولان بانک مرکزی و وزارت تعاون در انجام وظایف خود نسبت به جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی این تعاونی، که نتیجتاً، علاوه بر ورود خسارت های کلان به مردم، موجب تضییع اموال و وجوه دولتی شده است.

در نهایت خطاب به دادستان انقلاب تاکید شده است: "ازآنجاکه این تضییع اموال، از یک سو متوجه اعمال و اقدامات آقای میرعلی بوده و از سوی دیگر نتیجه ی مستقیم اهمال و کوتاهی مسئولان وقت بانک مرکزی و وزارت تعاون در انجام وظیفه است، تعقیب کیفری مرتکبان بر اساس ماده (598) قانون تعزیرات را خواستاریم.
.

منبع :

شکایت احمد توکلی از مدیرعامل ثامن الحجج

شکایت احمد توکلی از مدیرعامل ثامن الحجج گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات