سفر اعلام نشده وزیر خارجه قطر به کویت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سفر اعلام نشده وزیر خارجه قطر به کویت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر خارجه قطر، در سفری از پیش اعلام نشده، وارد کویت شده است. به نظر می رسد این سفر در پیوند با تلاش های میانجی گرانه امیر کویت برای حل بحران در شورای همکاری خلیج فارس باشد.
به گزارش شفاف، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، امروز- چهارشنبه- در سفری رسمی و از پیش اعلام نشده، وارد کویت شد.
خبرگزاری رسمی کویت( کونا) گزارش داد، «صباح خالد الحمد الصباح» معاون اول نخست وزیر و وزیر خارجه کویت در فرودگاه از وزیر خارجه قطر استقبال کرد.
از زمانی که «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت در هفته اول ماه آگوست پیام هایی در ارتباط با بحران قطر به عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین ارسال کرد، این نخستین سفر وزیر خارجه قطر به کویت محسوب می شود.
 
رسانه های خبری با انتشار محتوای پیام های امیر کویت به کشورهای تحریم کننده قطر، خاطرنشان کردند که امیر کویت راهکاری نوین برای حل این بحران پیشنهاد داده است.
به گزارش آکاایران: امیر کویت تلاش های میانجی گرانه برای حل بحران در شورای همکاری خلیج فارس را رهبری می کند.
چهار کشور عربی از دو ماه پیش روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با قطر را به اتهام حمایت آن از تروریسم قطع و شروط سیزده گانه ای را برای ازسرگیری روابط مطرح کرده اند. قطر با رد این اتهام ها، تأکید می کند این فهرست شروط حاکمیت ملی این کشور را هدف گرفته است.
.

منبع :

سفر اعلام نشده وزیر خارجه قطر به کویت

سفر اعلام نشده وزیر خارجه قطر به کویت گردآوری توسط بخش خبرگزاری شفاف سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات