استانداردهای آلایندگی یورو به چه معنی است؟! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استانداردهای آلایندگی یورو به چه معنی است؟! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: صدای ایران- سال 1992، اولین سالی بود که اتحادیه اروپا، برای کنترل میزان آلاینده ها، قوانین جدیدی را وضع کرد که در طی زمان، این استانداردها هر بار، سخت تر و سخت تر می شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی صدای ایران، در حال حاضر استاندارد یورو 6 در اروپا برای خودروسازان وضع شده است که توانسته اکثر آلاینده های خروجی از اگزوز خودروها را از بین ببرد. دستاوردهای این رویکرد مدیریتی اروپا باعث شده است:
به گزارش آکاایران: •    هر 50 خودرو فعلی به اندازه 1 خودرو دهه 1970 آلودگی ایجاد کند.
•    سوخت بنزینی 50% هیدروکربن کمتر نسبت به سال 2001 تولید کند.
•    میزان تولید تیتانیوم نسبت به 1993، 96% کاهش یابد.
•    تولید مونوکسید کربن، برای خودروهای بنزینی 63% و برای خودروهای دیزلی 82% کاهش یابد.
•    میزان تولید نیتروژن نسبت به سال 2001 84% کاهش یابد.
این نتایج بسیار ارزنده و ارزشمند است و امید می رود در ایران نیز قوانینی برای کاهش آلاینده ها وضع شود. البته متأسفانه قوانین اجرایی ارگان های دولتی، پیش از اجرا دستخوش اتفاقاتی می شوند. به عنوان مثال پیش ازاینکه قانون اجرایی شود، برای فروش خودروها با شرایط قبلی پیش فروش تعیین می شود و تعداد زیادی از خودروهایی که استاندارد نوین را ندارند مستقیماً وارد بازار می شوند. ازاین دست رویدادها، پیش ازاین در فرایند فروش موتورسیکلت هم رخ داده است.
در ادامه به بررسی اینکه هر یک از استانداردها چه عملکردی دارند می پردازیم:
یورو 1 (EC93)
1992
این استاندارد در ژوئیه 1992 به ثبت رسید و در ذیل این قانون، اتصال مبدل های کاتالیزوری در خودروها اجباری شد و استفاده از بنزین فاقد سرب برای خودروها اجباری شد.
یورو 2 (EC96)
1996
کاهش کربن مونوکسید و هیدروکربن های نشتی و اکسید نیتروژن در دستور کار استاندارد دوم قرار گرفت. این موضوع محدودیت های زیادی در تولید این خودروها ایجاد کرد.
یورو 3 (EC2000)
2000
در این استاندارد تفکیک استانداردهای مربوط به هیدروکربن ها و اکسید نیتروژن برای خودروهای دیزلی و بنزینی در دستور کار قرار گرفت. افزودن محدودیت تولید اکسید نیتروژن به خودروهای دیزلی یکی دیگر از بندهای این توافق نامه بود.
یورو 4 (EC2005)
2005
در این استاندارد، کاهش حدود 50 درصدی همه تشکیل دهنده های آلاینده شامل کربن مونوکسید، هیدروکربن ها و اکسید نیتروژن اعمال شد.
یورو 5
2009
این استاندارد که غالب تغییرات آن مربوط به خودروهای دیزلی بود، شرکت های تولیدکننده را مجبور می کرد که با نصب فیلترهای مخصوص، 99% ذرات جامد آلاینده را جذب کنند.
یورو 6
2014
پس از انتشار مقالات زیاد و همچنین مطالعات انجام گرفته بر تأثیر منفی دی اکسید نیتروژن، استاندارد یورو 6 تأکید شدیدی بر کاهش این ترکیب مضر انجام داد.

استانداردهای آلایندگی یورو به چه معنی است؟!
,استاندارد آلایندگی یورو،یورو،یورو 1،EC93،یورو 2،EC96،یورو 3،EC2000،یورو 4،EC2005،یورو 5،یورو 6،صدای ایران,[categoriy]

آکاایران: استانداردهای آلایندگی یورو به چه معنی است؟!


,استاندارد آلایندگی یورو،یورو،یورو 1،EC93،یورو 2،EC96،یورو 3،EC2000،یورو 4،EC2005،یورو 5،یورو 6،صدای ایران,[categoriy]

.

منبع :

استانداردهای آلایندگی یورو به چه معنی است؟! گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات