سرلشکر باقری از مسجد دیانت ترکیه بازدید کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرلشکر باقری از مسجد دیانت ترکیه بازدید کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان که دیروز به دعوت رسمی همتای ترکیه ای خود وارد آنکارا شد، در دومین روز سفر خود از مسجد سازمان امور دیانت آنکارا دیدن کرد.

به گزارش صدای ایران سرلشکر باقری در حین این بازدید با برخی از مسؤلان این مسجد گفتگو و اطلاعاتی در خصوص این بنای نوین تاسیس کسب کرد.

این مسجد که نام اصلی آن "احمد حمدی آک سکی" (از روسای پیشین و مرحوم سازمان دیانت) بود و به دلیل اینکه در کنار سازمان امور دیانت بنا شده به مسجد دیانت معروف است، از جدیدترین مساجد ترکیه است که کلنگ ساخت آن در سال 2008 میلادی به زمین زده و پس از 4 سال آماده بهره برداری شد. 

افتتاح این مسجد با حضور رجب طیب اردوغان نخست وزیر وقت و رئیس جمهور فعلی صورت گرفت. معماری داخلی این مسجد با الهام از معماری دوران سلجوقی صورت گرفته و در آن از آخرین فن آوری های روز استفاده شده است. در این مسجد که گنجایش 5 هزار نمازگذار را دارد، بر خلاف دیگر مساجد نه از لوستر استفاده شده و نه سیستم های صوتی در معرض دید قرار دارد. تمام شبکه نوری و صوتی در این مسجد با همکاری دانشگاه های مختلف طوری تعبیه شده که در معرض دید نباشد.

گفته می شود این مسجد با گنبدی به قطر 33 متر بزرگترین گنبد در ترکیه است که 33 متر از زمین فاصله دارد. همچنین در و دیوارهای این مسجد به 40 حدیث و نام 24 صحابه زن مزین است.

منبع: تسنیم
.

منبع :

سرلشکر باقری از مسجد دیانت ترکیه بازدید کرد

سرلشکر باقری از مسجد دیانت ترکیه بازدید کرد گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران
تبلیغات