اضافه شدن ۳۰ زبان دیگر به دیتابیس صوتی گوگل -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اضافه شدن ۳۰ زبان دیگر به دیتابیس صوتی گوگل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: گوگل از طریق همکاری با کشورهای مختلف و دریافت نمونه صوتی های کاربران توانست 30 زبان دیگر به دیتابیس دستورات صوتی خود بیفزاید.

به گزارش صدای ایران، در این میان دو زبان عمده افریقایی، زبان هزار ساله گرجی (یکی از زبان های قفقازی از خانواده کارتولی) و برخی زبان های بومی مردم شبه قاره هند در این فهرست وجود دارند.

به گزارش آکاایران: گوگل با همکاری کاربران بومی در کشورهای مختلف در حال غنی سازی دستور صوتی روی دیتابیس اصلی خود است و با گرفتن نمونه های صوتی از زنان و مردان برگزیده بر اساس زبان مورد نظر، در حال تکمیل پروژه عظیم خود است تا جایی که کاربران در نهایت به جای تایپ کلمه و دستور به جستجو و ... از زبان بومی خود با نصب Gboard استفاده کنند.

متاسفانه هنوز خبری از صوت فارسی به صورت رسمی و غنی شده در پروژه های گوگل دیده نمی شود.

فهرست 30 زبان افزوده شده به شرح زیر است:

زبان امهری (اتیوپی) /  ارمنی (ارمنستان) / آذربایجانی (آذربایجان) / بنگالی (بنگلادش و هند) / انگلیسی (لهجه غنایی، کنیایی، نیجریه ای و تانزانیایی) / گرجی (گرجستان) / گجراتی (هند) / جاوانسی (اندونزی) / کنادا (هندی) / خمری (کامبوج) / لائو (لائوس) / لاتویایی (لتونی) /  مالایام (هند) / ماراتی (هند) / نپالی (نپال) / سینهالا (سری لانکا) / سودانیس (اندونزی) / سواحیلی (تانزانیا،کنیا) / تامیل (هند، سنگاپور، سری لانکا و مالزی) / تلوگو (هند) / اردو (پاکستان)

.

منبع :

اضافه شدن ۳۰ زبان دیگر به دیتابیس صوتی گوگل

اضافه شدن ۳۰ زبان دیگر به دیتابیس صوتی گوگل گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات