روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری صدای ایران از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است
,روسیه،سوریه،جبهه النصره,[categoriy]

آکاایران: روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است

آکاایران: رئیس ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد، یک جنگنده آمریکایی مدل F-۲۲ در تاریخ ۱۳ دسامبر برای جنگنده های روس در آسمان سوریه مزاحمت ایجاد کرد. او در عین حال متعهد شد که جبهه النصره را در سال ۲۰۱۸ نابود کند.

به گزارش صدای ایران به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه در گفت وگو با روزنامه روسی "پراودا" اظهار داشت: یک منطقه در شرق رودخانه فرات در سوریه واقع است که در آنجا امکان پرواز جنگنده های روس و نیز جنگنده های وابسته به ائتلاف ضد داعش به شرط اعلام قبلی وجود دارد، اما یک فروند جنگنده آمریکایی مدل F-۲۲ در تاریخ ۱۳ دسامبر از بخش شرقی این منطقه به هوا برخاست و به صورتی بسیار خطرناک به دو فروند جنگنده روس مدل سو-۲۵ نزدیک شد. این دو جنگنده در حال اجرای ماموریت خود در غرب رودخانه فرات بودند. سپس جنگنده آمریکایی بار دیگر بازگشت و دوباره به یک جنگنده روس مدل سو-۳۵ نزدیک شد.

این مسؤول نظامی روسیه حرکت جنگنده آمریکایی را بازی خطرناک توصیف و تاکید کرد: براساس اطلاعات به دست آمده گروهی مسلح در پایگاه آمریکایی التنف سوریه در حال آموزش هستند.

گراسیموف با اشاره به اینکه بخشی از نیروهای النصره در مناطق کاهش تنش مستقر هستند، تعهد داد: جبهه النصره و گروه های حامی آن در سال ۲۰۱۸ نابود شوند.

وی افزود: گروه های مختلفی در مناطق کاهش تنش حضور دارند که برخی از آنها از آتش بس حمایت می کنند و برخی مانند جبهه النصره کاملا با آن مخالف هستند و باید نابود شوند.

وی در ادامه گفت: بزرگترین گروه های وابسته به النصره در استان ادلب مستقر هستند.

این مسؤول نظامی روسیه تاکید کرد: در طول دو سال گذشته حدود ۶۰ هزار داعشی در سوریه کشته شده اند که بیش از ۲۸۰۰ تن از آنها از اتباع روسیه بودند. روسیه از مجموع ۷۰ هزار تروریست داعشی در سوریه ۶۰ هزار تن آنها را نابود کرده است.

وی افزود: تعداد داعشی ها در سوریه در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۵ به حدود ۵۹ هزار تن می رسید و یگان های داعش در طول دو سال توانستند حدود ۱۰ هزار تن را جذب کنند.

گراسیموف گفت: بیشتر داعشی ها پس از شکست در سوریه به لیبی و کشورهای جنوب غرب آسیا گریختند و بعید نیست که برخی از آنها به افغانستان فرار کرده باشند.

وی به ادامه جنگ علیه تروریسم و نابودی کامل جبهه النصره در سوریه متعهد شد و تاکید کرد: جنگ علیه تروریسم تا نابودی النصره و تمامی گروه های وابسته به آن در سوریه در سال آتی میلادی ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد کل ارتش روسیه در ادامه اظهار داشت: ما با جدیت با نیروهای دولت سوریه همکاری می کنیم و مشاوران ما اکنون تقریبا در تمامی یگان های ارتش سوریه حضور دارند. در طول دو سال گذشته افسران و فرماندهان ارتش سوریه تجربیات نظامی خوبی دریافت کرده اند و اکنون آنها توان اجرای عملیات های نظامی و دفاع از اراضی خود را دارند.

وی افزود: از زمان آغاز درگیری ها در سوریه ستاد کل ارتش روسیه از نزدیک ویژگی ها و تاکتیک های جنگی گروه های تروریستی را زیرنظر گرفت و متوجه شد آنها علاوه بر اجرای اقدامات تروریستی و خرابکاری تاکتیک های جنگی متفاوتی را به کار می گیرند.

.

منبع :

روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات