.

زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه عامل لرزه های تهران و کرمان است؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه عامل لرزه های تهران و کرمان است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه عامل لرزه های تهران و کرمان است؟
,زمین لرزه،زلزله،کرمانشاه,[categoriy]

آکاایران: زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه عامل لرزه های تهران و کرمان است؟

آکاایران: مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه گفت: بعید است زلزله های اخیر تهران و "هجدک" کرمان ناشی از زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه باشد.

به گزارش صدای ایران فرهاد فروزی با اشاره به زلزله های اخیر تهران و کرمان، اظهار کرد: فاصله گسل های این دو منطقه با کرمانشاه بسیار زیاد بوده و بعید است که زلزله کرمانشاه عامل فعال شدن گسل های این دو منطقه باشد.

وی ادامه داد: اینکه یک زلزله بزرگ و انرژی که از آن آزاد می شود می تواند گسل های اطراف خود را فعال کند یک موضوع ثابت شده از نظر علمی است، اما تاثیر چندانی بر گسل های دور دست ندارد.

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه فقط بر گسل های مجاور خود در همین محدوده زون گسلی تاثیر داشته، تاکید کرد: نمونه این تاثیر را در لرزه های اخیر نقاط مختلف استان می توان دید.

فروزی خاطرنشان کرد: بین گسل عامل زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه و گسل هایی که باعث زلزله های تهران و کرمان شده فاصله زیادی هست و گسل های متعددی هم در این بین وجود دارد.

وی عامل اصلی بروز زلزله های منطقه زاگرس و کل کشور ایران را ناشی از حرکت صفحه عربستان به سمت صفحه اوراسیا دانست که محل برخورد این دو صفحه فلات ایران است.

به گفته این کارشناس، تمام زلزله هایی که در کشور رخ می دهد ناشی از حرکت همین صفحه است.

.

منبع :

زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه عامل لرزه های تهران و کرمان است؟ گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات