برای تحقق گفتمان روحانی به سیاست ها و کارگزاران اصلاح طلب نیاز است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برای تحقق گفتمان روحانی به سیاست ها و کارگزاران اصلاح طلب نیاز است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه گفتمان روحانی در تبلیغات انتخابات یک گفتمان اصلاح طلبی بود، گفت: برای تحقق این گفتمان به سیاست ها و کارگزاران اصلاح طلب نیاز است.
به گزارش صدای ایران،سیدرحیم ابوالحسنی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا انتقادات و انتظارات اصلاح طلبان از دولت را به معنای سهم خواهی می دانید اظهار کرد: من این انتقادات و انتظارات را به معنای سهم خواهی نمی دانم. اصلاح طلبان در انتخابات به مردم قول هایی دادند که لازمه تحقق این قول ها اجرای سیاست ها و کارگزارانی است که این سیاست ها را اجرا کنند. نمی توان از یک کارگزار اصولگرا انتظار داشت که قول های اصلاح طلبان در انتخابات را دنبال کند.  استاندار غیر اصلاح طلب سیاست های اصلاح طلبانه را دنبال نمی کند و وقتی اصلاح طلبان سینه سپر کرده و به مردم قول هایی دادند الان باید در مسند قرار بگیرند تا این وعده های خود را عملی کنند.
به گزارش آکاایران: رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این گزاره که روحانی هیچگاه اعلام نکرد که اصلاح طلب است که اصلاح طلبان از او انتظار اجرای سیاست های اصلاح طلبی را دارا باشند گفت: باید ببینیم روحانی در وعده های انتخاباتی چه شعارهایی داده است. ما اصلاح طلبان به گفتمان او رای دادیم. گفتمان او مقابل گفتمان اصولگرایی بود. او قول داد یک قدم جلوتر حرکت می کند، نه اینکه وضع موجود را حفظ می کند. اینجا دادگاه نیست که بخواهیم گرایش سیاسی  روحانی را مشخص کنیم. ما تحلیل گفتمان می کنیم. دال های گفتمانی روحانی تقریبا دال های گفتمانی اصلاح طلبان و متفاوت از اصولگرایان بود. شما سخنرانی های روحانی در مشهد، تبریز و یزد را در ایام تبلیغات انتخابات ببینید. اگر این سخنرانی ها را تحلیل گفتمانی کنیم متوجه می شویم که گفتمان روحانی به اصلاح طلبان نزدیک است. مگر روحانی در یزد «درود بر خاتمی» نگفت؟
وی  در پاسخ به این پرسش که اگر اصلاح طلبان در انتخابات اخیر از روحانی حمایت نمی کردند، باید حامی چه کسی می شدند؟ اظهار کرد: این مسئله درست است. فضای سیاسی کشور به گونه ای ایجاد شد که اصلاح طلبان گزینه ای به جز روحانی نداشتند. اما اصلاح طلبان هم می توانستند که کاندیدایی جدی بیاورند تا روحانی مجبور شود با آنها وارد مذاکره و معامله شوند. اگر این اتفاق می افتاد شاید انتخابات به مرحله دوم می رفت اما اصلاح طلبان کار اخلاقی و عقلانی کرده و گزینه جدی نیاوردند. از روحانی حمایت کردند تا او با رای بالاتری پیروز انتخابات شده و با قدرت بیشتری گفتمان اصلاحات را دنبال کند.
.

منبع :

برای تحقق گفتمان روحانی به سیاست ها و کارگزاران اصلاح طلب نیاز است

برای تحقق گفتمان روحانی به سیاست ها و کارگزاران اصلاح طلب نیاز است گردآوری توسط بخش صدای ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات