اردوغان: آمریکا تروریستها را تسلیح می کند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اردوغان: آمریکا تروریستها را تسلیح می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اردوغان: آمریکا تروریستها را تسلیح می کند
,تروریست,[categoriy]

آکاایران: اردوغان: آمریکا تروریستها را تسلیح می کند

آکاایران: رئیس جمهوری ترکیه به تصمیم واشنگتن برای لغو قرارداد تسلیحاتی با آنکارا اعتراض کرد و گفت: آمریکایی ها ترجیح می دهند تروریست ها (کردهای سوریه) را تسلیح کنند.

به گزارش پارس نیوز،

به گزارش آکاایران:  «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در مصاحبه با «پی بی اس» به تصمیم واشنگتن برای خروج از توافق تسلیحاتی ۱.۲ میلیون دلاری که هدف از آن تسلیح نیروهای امنیتی ترکیه بود، واکنش نشان داد و گفت: آمریکا ترجیح می دهد (به جای ما) تروریست های سوریه را تسلیح کند.

گفتنی است منظور اردوغان از به کارگیری لفظ تروریست، کردهای سوریه بود.

وی افزود: سوال این است وقتی آنکارا نمی تواند چنین تسلیحاتی را از آمریکا بگیرد، پس چرا آنها را به تروریست ها می دهید؟ این سوالی است که از دوستانمان در آمریکا می پرسیم و خوب وقتی جوابی نمی گیریم، در مقام شریک راهبردی واشنگتن تاسف می خوریم.

گفتنی است آمریکا از تسلیح کردهای سوریه به عنوان راه حل اصلی بازپس گیری الرقه از داعش یاد می کند.

اظهارات اردوغان به فاصله یک روز پس از آن ایراد می شود که «آسوشیتدپرس» در گزارشی از تصمیم آمریکا به لغو قرارداد تسلیحاتی ۱.۲ میلیون دلاری با آنکارا خبر داد.

این تصمیم آمریکا ظاهرا واکنشی است به برخورد فیزیکی بادیگاردهای اردوغان با کردهایی که در سفر ماه مِی وی به واشنگتن، به نشانه اعتراض در مقابل خانه سفیر ترکیه تجمع کرده بودند.

.

منبع :

اردوغان: آمریکا تروریستها را تسلیح می کند گردآوری توسط بخش پارس نیوز سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات