بارزانی، خبر تعویق همه‎پرسی کردستان عراق را تکذیب کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بارزانی، خبر تعویق همه‎پرسی کردستان عراق را تکذیب کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بارزانی، خبر تعویق همه‎پرسی کردستان عراق را تکذیب کرد
,کردستان عراق,بارزانی,همه پرسی,[categoriy]

آکاایران: بارزانی، خبر تعویق همه‎پرسی کردستان عراق را تکذیب کرد

آکاایران: نخست وزیر منطقه کردستان عراق ضمن تاکید بر برگزاری همه‎پرسی در موعد مقرر اعلام کرد که هیچ گونه تصمیمی درباره تعویق همه‏پرسی که قرار است در تاریخ ۲۵ سپتامبر برگزار شود، اتخاذ نشده است.

به گزارش پارس نیوز،

به گزارش آکاایران: «نیچروان بارزانی» نخست وزیر منطقه کردستان عراق امروز دوشنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی اعلام کرد که تاکنون هیچ تصمیمی درباره تعویق برگزاری همه پرسی منطقه کردستان عراق گرفته نشده است.

وی افزود: کمیته عالی همه پرسی باید در این باره تصمیم گیری کند و این همه پرسی قرار است در موعد مقرر خود در تاریخ 25 سپتامبر(سوم مهرماه) برگزار شود.

بارزانی گفت: همه پرسی که برگزار خواهد شد، منجر به اعلام فوری استقلال نخواهد شد، زیرا رفراندم و رای گیری درباره این مساله خواست و اراده مردم است و مستلزم بررسی بیشتر آن از سوی رهبری سیاسی کردستان و انجام گفت‌وگو با بغداد است.

نخست وزیر منطقه کردستان عراق درباره مواضع آمریکا در قبال همه پرسی گفته که پیشتر نماینده آمریکا در ائتلاف ضد داعش تاکید کرده بود که اکنون زمان مناسبی برای همه پرسی نیست، اما رهبران کرد در پاسخ گفتند که اکنون برای برگزاری همه پرسی زمان مناسبی است.

وی درباره آینده شهر نفت خیز کرکوک گفت: ما درباره کرکوک هیچ راه حلی را تحمیل نمی کنیم. اوضاع کرکوک با توجه به اقوام مختلف آن از جمله عرب، ترکمان، مسیحیان و کرد خاص است و ما برای تحمیل راه‌حل یک‌جانبه در این زمینه برنامه‌ریزی نمی کنیم.

 

.

منبع :

بارزانی، خبر تعویق همه‎پرسی کردستان عراق را تکذیب کرد گردآوری توسط بخش پارس نیوز سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات