ماجرای اخراج غیرقانونی یک جانباز از پگاه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ماجرای اخراج غیرقانونی یک جانباز از پگاه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بالاجبار دادخواستی در دیوان عدالت اداری جهت ایطال رای هیئت حل اختلاف اداره کار حسن آباد ارائه کردم که پس از بررسی محتویات پرونده رای دیوان عدالت اداری صادر و دستور برگشت بکار و تشکیل جلسه مجدد هیئت حل اختلاف برای رسیدگی را صادر کرد.
یکی از کابران پارسینه دل نوشته ای درباره وضعیت اشتغال خود نوشته است که در ادامه آن را می خوانید:
«بنام خدا
اینجانب محمود محمدی ها متولد ۱۳۴۵ جانباز ۱۵ درصد، فارغ التحصیل رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی امیر کبیر و فارغ التحصیل از سازمان مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی MBA هستم.
 
در مورخ ۱۷ شهریور ۱۳۷۶ به استخدام شرکت صنایع شیر ایران پگاه که از شرکتهای دولتی زیر گروه صندوق بازنشستگی کشوری است درآمدم . از بهمن ماه ۷۶ در شرکت صنایع بسته بندی فرآورده های شیری پگاه واقع در شهرک صنعتی شمس آباد (بعد از فرودگاه بین المللی امام خمینی ) همزمان با نصب و راه اندازی ماشین آلات خط تولید ظروف صنعت لبنی مستقر شده و آموزشهای لازم را در داخل و خارج از کشور زیر نظر کارشناسان اروپایی گذراندم و ضمن بازدید از نمایشگاه های خارجی در این صنعت که همزمان با تحول در بسته بندی محصولات لبنی بود مهارت و دانش زیادی کسب کردم.
از بدو شروع بکار در شرکت صنایع بسته بندی پگاه در سمت های مدیر تولید ، مدیر کیفیت و معاونت شرکت انجام وظیفه کرده و در کارنامه خود افتخار ثبت بالاترین رکوردهای تولید را دارم و همواره در جهت ارتقاء آموزش و بهره وری پرسنل تلاش بی وقفه داشته ام تا اینکه ناباورانه در مرداد ماه سال ۹۴پس از گذشت ۱۸ سال  فاقد هیچ دلیل موجهی نامه عدم نیاز به حضور اینجانب توسط مدیر عامل وقت شرکت اعلام گردید که نه تنها برای خودم بلکه برای پرسنل شرکت هم عجیب و دور از انصاف بود.
به گزارش آکاایران: موضوع عدم نیاز را با مدیران ارشد دفتر مرکزی در میان گذاشتم و آنها قول مساعد دادند که با توجه به تجربه بسیار زیاد اینجانب در صنعت پلاستیک و چاپ و بسته بندی در دفتر مرکزی مشغول بکار شوم که متاسفانه پس از گذشت چندین ماه پیگیری از ادامه همکاری در دفتر مرکزی هم خبری نشد و بنده فرصتهای قانونی خود را برای طرح شکایت در اداره کار به منظور بهره مندی از بیمه بیکاری را نیز از دست دادم.
علیرغم فوت وقت شکایت خود را در کمیسیوم ماده ۱۶ رسیدگی به شکایات جانبازان  و سپس در اداره کار حسن آباد فشافویه به منظور برگشت بکار طرح کرده و در تاریخ            کمیسیون ماده ۱۶ رای برای برگشت بکار صادر کرد که مدیرعامل شرکت از رای صادره استنکاف نمود و ادره کار حسن آباد فشافویه هم فاقد توجه به رای کمیسیون ماده ۱۶ موضوع را خاتمه قرار داد کار اعلام کرد و برای برگشت بکار و یا بیمه بیکاری ترتیب اثری داده نشد.
 
لذا بالاجبار دادخواستی در دیوان عدالت اداری جهت ایطال رای هیئت حل اختلاف اداره کار حسن آباد ارائه نمودم که پس از بررسی محتویات پرونده رای دیوان عدالت اداری صادر و دستور برگشت بکار و تشکیل جلسه مجدد هیئت حل اختلاف برای رسیدگی را صادر کرد.
هیئت حل اختلاف نیز در مورخ نهم خردادماه سال ۹۶ پس از تشکیل جلسه رای برگشت بکار و پرداخت حقوق و مزایای معوقه (حدودا دوسال )را صادر نمود.
از ۱۷ تیرماه سال/۹۶ در شرکت حضور یافته و آمادگی بکار خود را اعلام کردم از همان بدو ورود مدیر عامل شرکت فاقد محول نمودن کاری ؛ضمن بایکوت و رفتار های تحقیرآمیز سعی نمود بنده را خسته و با فشار های روحی و روانی وادار به تسلیم نموده و از ادامه همکاری در شرکت بنده را گریزان کند ضمن اینکه این رفتارها موجب ناراحتی و تاثر پرسنل شرکت نیز گردید .
 
از جمله اقدامات ایشان؛
۱-    دفتر کار اینجانب را که سابقا از مدیران ارشد شرکت بودم یک کیوسک فلزی کوچک فاقد هیچ امکاناتی در مجاورت درب ورودی شرکت قرار داد که بنده تمکین نکرده و آن را قانونی ندانستم و به ناچار از زمان ورود تا حال در اتاق انتظار درب ورودی شرکت (اتاق انتظامات )بسر میبرم.
۲-    سعی در تشکیل کمیته انظباطی برای اینجانب که چرا محل کار را تمکین نکرده ام .
۳-    عدم پرداخت حقوق معوقه و هم چنین کاهش ۵۰ درصدی حقوق و دستمزد اینجانب که بر خلاف رای هیئت حل اختلاف بوده تا فشار اقتصادی مضاعفی ایجاد نماید و این در حالی است که شرکتها طبق قانون حتی با تغییر پست جانبازان حق کاهش حقوق و دستمزد ایشان  را ندارند.
۴-    جلوگیری از ارتباط اینجانب با پرسنل شرکت بطوریکه اجازه ورود به غذاخوری برای صرف صبحانه و ناهار ندارم .
این همه فشار و مشکلات طی دو سال گذشته از مرداد ماه ۹۴ تا حال در زمانی رخ داده است که اینجانب علاوه بر تامین مخارج زندگی هزینه تحصیلی دو فرزند دانشجو را نیز عهده دار بودم و همواره در خانواده این بحث مطرح بود ؛  شما که برای این مملکت جنگیدید ودر کارتان هم جهاد گونه  کارتان را در اولویت اول و مقدم بر خانواده قرار دادید و هر روز ۱۵۰ کیلومتر در تردد بودید این برخورد شایسته شما بود ؟
مشابه بنده جانباز دیگری در شرکت  شیر پاستئریزه پگاه تهران بنام صمد زارعی فاقد هیچ دلیلی در پایان سال ۹۵ اخراج می شود که ایشان نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۶ در حال پیگیری هستند.»
.

منبع :

ماجرای اخراج غیرقانونی یک جانباز از پگاه

ماجرای اخراج غیرقانونی یک جانباز از پگاه گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات