کردستان عراق سند سیاسی منتشر کرد! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کردستان عراق سند سیاسی منتشر کرد! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شورای عالی همه پرسی کردستان عراق، سند ۱۵ بندی «دولت آینده کردستان» را منتشر کرد.
شورای عالی همه پرسی کردستان عراق شامگاه یکشنبه، سند سیاسی آنچه را دولت آینده کردستان خوانده، منتشر کرد.

به نوشته وبگاه خبری «بغداد نیوز»، خلیل ابراهیم، عضو شورای همه پرسی که حکومت منطقه کردستان وی را برای نظارت بر همه پرسی جدایی تعیین کرده است، در نشست خبری خود در شهر اربیل گفت که دولت آینده کردستان، دولت فدرال خواهد بود.

وی افزود: این دولت حقوق کردها، ترکمن ها، عرب ها، کلدانی ها، سریان، آشور، ایزدی ها، مسیحیان و مسلمانان و همچنین کاکائی ها، یهود، زردشت ها و مندائی ها را تضمین خواهد کرد.

ابراهیم همچنین مدعی شد که در دولت آینده کردستان، ۵ زبان کردی، عربی، ترکمانی، سریانی و ارمنی زبان رسمی خواهد بود و اقلیت های غیر کرد مناطق خود را اداره خواهند کرد.

وی همچنین گفت که نمایندگی اقلیت ها در مناصب دولتی و نیروهای پیشمرگه کامل خواهد بود و پرچم کردستان به گونه ای طراحی خواهد شد که نماینده اقلیت ها نیز باشد.

عضو شورای همه پرسی کردستان عراق افزود، این سند متشکل از ۱۵ بند بوده و پارلمان منطقه کردستان آن را به رأی گیری خواهد گذاشت.
.

منبع :

کردستان عراق سند سیاسی منتشر کرد!

کردستان عراق سند سیاسی منتشر کرد! گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات