احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد و احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی کشور از رگبار باران در برخی مناطق کشور خبر داد.
احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در دامنه زاگرس جنوبی در استان های فارس، بوشهر و غرب هرمزگان انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه در ساعات بعدازظهر فردا (۲۹ شهریور) و پنج شنبه (۳۰ شهریور) در مناطق غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و احتمال رگبارهای پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود، تصریح کرد: در سه روز آینده در بعضی ساعات در نیمه شرقی کشور سرعت وزش باد افزایش می یابد که در برخی مناطق احتمال گرد و خاک وجود خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی اهواز طی روز آینده، گفت: آسمان اهواز روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۴۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وظیفه در پایان اظهار کرد: آسمان تهران طی دو روز آینده صاف با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

در اخطاریه سازمان هواشناسی آماده است: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز رگبار موقتی باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در مناطق جنوبی و جنوب شرقی فارس، شرق بوشهر، غرب هرمزگان و برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود.

با توجه به اینکه رگبار موقت باران به شکل ناگهانی رخ می دهد روان آب حاصل از آن می تواند به طور موقت موجب سیلاب محلی در مسیل ها شود. از این رو توصیه می شود عشایر برای جلوگیری از خسارت احتمالی در این مناطق در بازه زمانی بعدازظهر تا اوایل شب آمادگی لازم را دارا باشند.
.

منبع :

احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی

احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات