مخالف وزیرپیشنهادی کشاورزی:شما جلوی قاچاق را نمی گیرید -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مخالف وزیرپیشنهادی کشاورزی:شما جلوی قاچاق را نمی گیرید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نماینده مردم سنندج با بیان اینکه وزیر پیشنهاد جهاد و کشاورزی هیچ توجهی به افزایش بهره وری کشاورزی و تولید ندارد، گفت : افزایش دو و نیم برابری قیمت پیاز به دلیل بی برنامگی است.
 سید احسن علوی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اظهار داشت: وزرا لازم است نگاه کلان، انسجام یافته و سازمان یافته دارا باشند و نقاط ضعف و قدرت وزارتخانه را بشناسند و از نگاه تک بعدی بپرهیزند. اما می بینیم که به دلیل رشد تک بعدی ظرفیت ها با عدم موفقیت مدیران کشور مواجهیم که این موارد در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.
نماینده مردم سنندج افزود: اکنون عشایر یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند که ۲۵ درصد پروتئین و ۳۵ درصد صنایع دستی را  تولید می کنند. اما آقای حجتی جنابعالی هیچ موردی در برنامه خودتان برای این قشر نیاورده اید.
به گزارش آکاایران: علوی خطاب به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی تاکید کرد: شما جلوی واسطه گران و قاچاق را نمی گیرید.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اکنون نبود سرمایه تکمیلی و تبدیلی باعث شده که میوه ها خام فروشی شوند. به طوری که در کردستان ۸۰ درصد توت فرنگی تولید می شود اما بیشتر آنها معدوم می شود.
او با بیان اینکه بیمه کشاورزان نیز دچار مشکل است ادامه داد: مشکلات عدم توازن در تولید و بازار، محصولات کشاورزی را دچار نوسان زیادی کرده است.
این نماینده مجلس گفت: شما اصلاً هیچ توجهی به افزایش بهره وری کشاورزی و تولید ندارید. قانون رفع موانع تولید به شما اجازه داده که بتوانید بانک اطلاعاتی تهیه کنید ولی تاکنون اقدامی نشده است.
علوی با اشاره به افزایش دو و نیم برابری قیمت پیاز اظهار داشت: این افزایش قیمت به دلیل بی برنامگی است. یک زمانی آنقدر تولید سیب زمینی زیاد می شود که کشاورزان مجبور به معدوم آنها می شوند و یک زمان دچار کمبود می شویم.
او خطاب به حجتی گفت: شما گفتید که در زمینه گندم خودکفا شده ایم اما چرا در سال ۹۴ سه میلیون تن واردات گندم داشتیم؟
نماینده مردم سنندج یادآور شد: در حال حاضر اگر بارندگی باشد وضعیت کشاورزی خوب است ولی اگر بارندگی نداشته باشیم دچار مشکل می شویم و این مسئله به این دلیل است که استراتژی و برنامه نداریم.
.

منبع :

مخالف وزیرپیشنهادی کشاورزی:شما جلوی قاچاق را نمی گیرید

مخالف وزیرپیشنهادی کشاورزی:شما جلوی قاچاق را نمی گیرید گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات