.

آیا فرهنگستان هنر حق توقیف آثار را داشته است؟+اسناد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا فرهنگستان هنر حق توقیف آثار را داشته است؟+اسناد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اسناد مالکیت آثار موزه هنرهای معاصر بانک پاسارگاد منتشر شد. این اسناد به خلاف صحبت های رئیس فرهنگستان هنر است و ظاهراً او حق توقیف آثار را نداشته است.

به گزارش پارسینه، چندی پیش علی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر در گفت وگو با رسانه ها مدعی شد، آثار موزه هنرهای معاصر بانک پاسارگاد که چندین سال در فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته شده بود، بیت الله و حق مردم کشور است که بانک پاسارگاد و شرکت پارس آرین آنها را غصب کرده اند. اما پس از بررسی جزئیات موضوع مشخص شد که در ادامه می خوانید.

به گزارش آکاایران: اواخر سال گذشته شرکتپارس آرین (یکی از شرکت های بانک پاسارگاد)پس از به توافق نرسیدن بر سر مبلغ اجاره گالری های مؤسسه فرهنگی هنری صباقصد تخلیه محل و جابه جایی آثارش را داشت که با توقیفآثار مواجه شد. درواقع ادعا شده بود آثار موزه هنرهای معاصر پاسارگاد مسروقه هستند و یا از سارقان هنر خریداری شده اند، بنا بر همینادعا مؤسسه فرهنگی هنری صبا زیرمجموعه فرهنگستان هنر به دستور مستقیم رئیس فرهنگستان هنر دست به توقیف آثار متعلق به این بانک زد و مدعی شد این آثار مال الله و حق مردم هستند که او در تلاش است آثار را به بیت المال بازگرداند.

این ادعا که تا کنون فاقد سند و مدرک مانده است از طرفیبه دلیل توقیف بی دلیل آثار از طرفرئیس فرهنگستان هنر(که یک نهاد قضایی نیست) باعث شکایت شرکت پارس آرین از فرهنگستان هنر شده است.

از طرفی شرکت پارس آرین اقدام به انتشار اسنادیدر رابطه با موضوع کرده است.

قرارداد بین مؤسسه هنری صبا و شرکت پارس آرین اولین سندی است که این روزها بر سر آن بحث وجود دارد و رئیس فرهنگستان مدعی است که قرارداد شرکت پارس آرین به قبل از دوره مدیریت او بازمی گردد و او از جریانی که خود او آن را غصب آثار خواند بی خبر بوده است.

سند زیر مشخص می کند قرارداد نوین در زمان خود او منعقد شده است و به گفته شاهدان شخص رئیس فرهنگستان هم در جریان کامل قرارداد بوده است.

آیا فرهنگستان هنر حق توقیف آثار را داشته است؟+اسناد
,فرهنگ،موزه هنرهای معاصر،پارسینه,[categoriy]

آکاایران: آیا فرهنگستان هنر حق توقیف آثار را داشته است؟+اسناد


,فرهنگ،موزه هنرهای معاصر،پارسینه,[categoriy]


,فرهنگ،موزه هنرهای معاصر،پارسینه,[categoriy]

,فرهنگ،موزه هنرهای معاصر،پارسینه,[categoriy].

منبع :

آیا فرهنگستان هنر حق توقیف آثار را داشته است؟+اسناد گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات