بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک متخصص قلب و عروق گفت:درخصوص بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند گفت: آسم، مسمومیت ناشی از کربن مونو اکسید، سکته قلبی و نارسایی قلبی از جمله بیماری های هستند که می توانند بر روی تنگ شدن نفس اثر دارا باشند.
به گزارش بهداشت نیوز، حمیدرضا رحمانپور متخصص قلب در خصوص ارتباط تنگی نفس و بیماری های قلبی اظهار داشت: تنگی نفس اگر همراه با درد سینه، خستگی زودرس، ضعف و بی حالی شدید باشد، می تواند نشانه ای از بیماری قلبی باشد که علت آن به عوامل مختلفی همچون تنگی عروق کرونر وابسته است.
وی با بیان اینکه تنگی نفس در هر زمانی نشانه بیماری قلبی و عروقی نیست گفت: تنگی نفس ناشی از بیماری های قلبی می تواند به دلیل بیماری های دیگری همچون فشار خون کنترل نشده، بیماری های دریچه قلب، تومور داخل قلب، نارسایی قلب و بیماری های دریچه ای قلب باشد.
به گزارش آکاایران: متخصص قلب و عروق افزود: تنگی عروق کرونر باعث فشار خون بالا می شود و در این حالت فرد ناگهان دچار تنگی نفس شده و احتمال سکته قلبی وجود دارد. در این حالت ممکن است حتی درد سینه ای وجود نداشته باشد و در موارد بسیار حاد ممکن است حتی باعث شود که کف از دهان بیرون بیاید.
این متخصص قلب و عروق تصریح کرد: تنگی نفس ناشی از تنگی دریچه میترال معمولاً در میانسالی رخ می دهد اما با توجه به شیوع فشار خون، این بیماری در سنین پایین نیز فراگیر شده است.
وی درخصوص سایر بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند گفت: آسم، مسمومیت ناشی از کربن مونو اکسید، سکته قلبی و نارسایی قلبی از جمله بیماری های هستند که می توانند بر روی تنگ شدن نفس اثر دارا باشند.
 متخصص قلب و عروق گفت: تنگی دریچه میترال در نوجوانی همراه با سرماخوردگی گاهی می تواند منجر به عفونت شود یعنی آنتی بادی ها دریچه میترال را تنگ می کند و پزشک از صدای قلب متوجه موضوع می شود.
وی در پایان، گفت: مهمترین راه تشخیص تنگی نفس هایی که نشانه ای از بیماری های قلبی هستند، گرفتن شرح حال و معاینه دقیق بیمار توسط پزشک است و در صورتی که فرد به بیماری های قلبی مشکوک باشد، باید برای دریافت اطلاعات دقیق تر از اکو استفاده شود.
.

منبع :

بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند

بیماری هایی که منجر به تنگی نفس می شوند گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات