.

ترامپ انتقال سفارت آمریکا به قدس را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترامپ انتقال سفارت آمریکا به قدس را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس جمهور آمریکا طبق قوانین داخلی این کشور، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد.
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا علی رغم اعلام اینکه به دولتش دستور داده مقدمات انتفال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را فراهم کنند، همانند روسای جمهور پیشین خود، اقدام در این مورد را تا ۶ ماه دیگر تعلیق کرد.
کنگره آمریکا در سال 1995 قانونی را به تصویب رسانده که دولت را به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی موظف می کند. روسای جمهور آمریکا، در سال های گذشته با استفاده از اختیارات خود، هر 6 ماه این اقدام را تعلیق کرده اند.
به گزارش آکاایران: ترامپ در سخنرانی روز چهارشنبه در کاخ سفید گفت روسای جمهوری قبلی آمریکا تصور می کرده اند که به تأخیر انداختن شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به پیشبرد صلح کمک خواهد کرد. وی در ادامه گفت: «برخی می گویند که آنها شجاعت لازم را نداشتند، اما آنها بهترین قضاوت های خود را بر اساس حقایقی که آنها را درک می کردند انجام می دادند.»
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه سیاست های روسای جمهور قبلی به حصول صلح منجر نشده گفت: «امروز من به این نتیجه رسیده ام وقت آن است اورشلیم (قدس) را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسم.»
 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که به وزارت خارجه آمریکا دستور داده مقدمات انتقال سفارت را فراهم کنند.
علی رغم این، ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد اقدام درباره انتقال سفارت از تل آویو به قدس اشغالی را برای 6 ماه دیگر تعلیق کرده است.
منابع خبری گفته اند فرایند انتقال سفارت، دست کم سه سال به طول خواهد انجامید.
«رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا بعد از سخنرانی ترامپ گفت که طبق دستور ترامپ مقدمات برای این انتقال را فراهم خواهد کرد.
وی در بیانیه ای گفت: «وزارت خارجه آمریکا فوراً فرایند اجرای این تصمیم را با آغاز اقدامات مقدماتی برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس شروع خواهد کرد.»
.

منبع :

ترامپ انتقال سفارت آمریکا به قدس را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد

ترامپ انتقال سفارت آمریکا به قدس را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
تبلیغات