دستگیری مرد زن نمای فضای مجازی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دستگیری مرد زن نمای فضای مجازی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت:مردی که با هدف اخاذی از پسران در شبکه های اجتماعی خود را دختر معرفی می نمود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با تهدید انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی وی قصد اخاذی از او را دارد بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: شاکی که پسری جوان می باشد در اظهارات خود عنوان داشته مدتی پیش در شبکه های اجتماعی با فرد ناشناسی که خود را دختر جوانی به اسم «محبوبه» معرفی می نموده آشنا می شود و به قصد ازدواج با وی فیلم ها و تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را در اختیار او قرار می دهد.
به گزارش آکاایران: این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: آن فرد با هویت مجازی پس از دریافت اطلاعات خصوصی شاکی تغییر رفتار داده و از او تقاضای مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال می نماید تا فیلم ها و عکس هایش را در فضای مجازی منتشر نکند.
سرهنگ مرتضوی گفت: با جمع آوری شواهد و مستندات لازم و اقدامات تخصصی در فضای مجازی نهایتاً متهم که خود را در فضای مجازی دختر معرفی می کرد پسری جوان به هویت «رضا.ص» شناسایی و دستگیر شد.
این مقام انتظامی ارشد ادامه داد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به چندین مورد دیگر اخاذی و دریافت پول و کارت شارژ از کاربران شبکه های اجتماعی اعتراف کرد.
وی با بیان اینکه جعل و تغییر هویت در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی امر سهل و متدوال است، افزود: لذا کاربران نباید به راحتی با هر کسی که در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی دوست شده اعتماد کرده و اطلاعات شخصی و محرمانه خود مثل فیلم، عکس و... را در اختیار دوست اینترنتی قرار دهد.
سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه اصل اعتماد در فضای سایبر و شبکه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد و نباید به هیچ عنوان با افراد غریبه در فضای مجازی ارتباط برقرار کرد و یا اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اختیار آنها قرار داد، گفت: حفظ حریم خصوصی در این فضا در گام اول بر عهده خود کاربران می باشد که باید با رعایت موارد ساده مانع از دست اندازی دیگران به حریم خصوصی خود می شوند.
.

منبع :

دستگیری مرد زن نمای فضای مجازی

دستگیری مرد زن نمای فضای مجازی گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات