.

در گفت و گو با یک سرآشپز بین المللی موفق: در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در گفت و گو با یک سرآشپز بین المللی موفق: در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک سرآشپز بین المللی موفق گفت: آشپزی یک هنر است که در آن عشق، مهارت و خلاقیت موج می زند اما معمولا بسیاری از مردم با توجه به عرف جامعه این هنر را در حد یک شغل نمی دانند چه بسا برای یک مرد که می خواهد به خواستگاری یک خانمی برود گفتن اینکه من سرآشپز هستم زیاد برای خیلی خانواده ها خوشایند نیست.
 
در گفت و گو با یک سرآشپز بین المللی موفق: در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند
,سرآشپز بین الملل،سرآشپز موفق,[categoriy]

آکاایران: در گفت و گو با یک سرآشپز بین المللی موفق: در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند

 
وقتی وارد رستوران می شوی مدام درحال خوشامدگویی و بدرقه مشتریان خود است و به قول خودش این ادب را از بچگی به خوبی آموخته است. مهران بیاتی مدیریت رستوران خانواده جوان، نه تنها یک سرآشپز حرفه ای بلکه یک فرد معتقد و متعهد به کار است و با راه اندازی رستورانی با غذاهای با کیفیت و ارگانیک و سالم سعی کرده است اعتماد مردم را دوباره به رستوران ها برگرداند. وی در برخی از رستوران های کشورهای مختلف آشپزی کرده است و قبل از اینکه یک متخصص طبخ غذاهای فرنگی باشد یک ایرانی پز است. ادامه گفت و گو با وی را بخوانید:

زکات گوشه ای از کارم را در زلزله بم پرداخت کردم
به گزارش آکاایران: به طور داوطلبانه و به نیت خیر در زلزله بم به عنوان آشپز شرکت کردم و یادم است روزانه دو الی سه هزار انواع غذاها را برای آوارگان زلزله طبخ و پز می کردیم و انصافا با اون شرایط بحرانی، درآوردن چنین حجم غذایی بسیار کار دشواری بود به طور مثال طبخ انواع مدل ماکارانی یا برنج آن هم برای دو هزار نفر کار آسانی نبود اما چون نیت ما خیر بود خستگی برایمان معنا نداشت و در واقع من زکات کارم را از همان دوران نوجوانی در راه خیر و دستگاه امام حسین ( ع ) سعی کرده ام پرداخت کنم.
حرفه ای گری در هنر آشپزی باید همراه با کسب تجربه باشد.
آشپزی با نگاه حرفه ای گری را در سن بیست و یک سالگی آغاز کردم و به جرات می گویم از همان ابتدا نگاهم به این کار به هیچ وجه مادی نبود و در بسیاری از موارد به طور رایگان هم شاگردی کرده ام چرا که کار آشپزی را دوست داشتم و برای رسیدن به مراحل بالاتر آن، باید نزد بزرگان و اساتید این هنر تجربه به دست می آوردم. اما متاسفانه امروزه برخی از افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند می خواهند یک شبه ره صد ساله را بروند در حالی که حرفه ای گری در هنر آشپزی  باید همراه با کسب تجربه باشد.
برخی ها الفبای آشپزی را با سرچ اینترنتی یاد گرفته اند
من هیچ وقت در این شغل بی ادبی نکرده ام و همیشه سعی کرده ام مبادی آداب و احترام به پیشکسوت را رعایت کنم. برخی ها هنوز الفبای آشپزی را به طور کامل یاد نگرفته اند با چند سرچ اینترنتی اقدام به آموزش دستورالعمل غذایی می کنند و این خلاف اصول سرآشپزی است من به خودم به شخصه سعی کرده ام مدارک لازم برای موفقیت و به روز بودن در این کار را بگیرم تا با نگاه آکادمیک این هنر را دنبال کنم.
رعایت ادب و مبادی آداب بودن رمز موفقیتم است
اگر در برخی از جهات در هنر آشپزی به موفقیت رسیده ام دلیل اصلی آن رعایت ادب و احترام به تجربه دیگران بوده است. نه فقط در این کار بلکه در هر کاری رعایت ادب و مبادی آداب بودن سرآغاز موفقیت هر فردی است. متاسفانه در این کار، ادب و حیا زیر پا گذاشته شده است در حالی که این هنر نیازمند کسب تجربه و احترام به دیگران است.
غذای سالم و با کیفیت و ارگانیک شرط کاری من در رستورانم است
قبل از اینکه رستوران خانواده جوان را در منطقه تهرانپارس افتتاح کنم خیلی از رستوران های همجوار و حتی دورتر شروع به تست کرده غذاهای مختلف کردم و در کنار آن هم همواره از نقد سازنده و انتقاد به جا و درست استقبال کرده ام بنابراین وقتی رستوران خانواده جوان را افتتاح کردم به اولین چیزی که فکر کردم این بود که غذای سالم و خوب و ارگانیک تحویل مشتری بدهم و در حقیقت مشتریان خودم را خانواده خودم دانسته ام تا با میل و اشتیاق غذای با کیفیت جلوی مشتری بگذارم. و شعار من این است که غذا و منوی محدود اما با کیفیت اعتماد می آورد.
 
,سرآشپز بین الملل،سرآشپز موفق,[categoriy]
 

از پای دیگ امام حسین ( ع ) به سرآشپزی رسیدم
من از بچگی علاقه مند به آشپزی بودم و شرایط حرفه ای شدنم را مدیون دستگاه امام حسین ( ع ) هستم و همیشه با عشق پای دیگ های امام حسین زندگی کرده ام و با دادن غذاهای با کیفیت به مردم نذر فرهنگی خودم را پای این دستگاه ادا کرده ام.
در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند
آشپزی یک هنر است که در آن عشق، مهارت و خلاقیت موج می زند اما معمولا بسیاری از مردم با توجه به عرف جامعه این هنر را در حد یک شغل نمی دانند چه بسا برای یک مرد که می خواهد به خواستگاری یک خانمی برود گفتن اینکه من سرآشپز هستم زیاد برای خیلی خانواده ها خوشایند نیست در حالی که امروزه در کشورهای پیشرفته سرآشپزی یک حرفه و شغل درآمد زا و دارای طرفداران خاص خودش است که امیدوارم این نگاه در کشور ما هم تغییر یابد.
مزه دار کردن غذا یک هنر است
من در آشپزی همیشه سعی کرده ام سلیقه مردم و عرف جامعه ام را در نظر بگیرم کما اینکه نگذاشته ام تکرار در غذاهایم به وجود بیاید و مزه دار کردن غذا با ترفند و خلاقیت خود نشان از حرفه ای بودن یک سرآشپز در این حرفه دارد که همواره سعی کرده ام در مزه دار کردن غذاها هنرم را به نمایش بگذارم.
غذاهای ایرانی در جهان بسیار مظلوم است
با توجه به سفرهایی که به کشورهای مختلف داشته ام متاسفانه غذاهای ایرانی بسیار مظلوم است و به دلیل ضعف بازاریابی، غذاهای ایرانی به خوبی برای مردمان جهان شناسانده نشده است در حالی که مشتریان ما در رستورانی که من در پکن یا دیگر کشورها کار می کردم وقتی از غذای ایرانی برای اولین بار می خورند بسیار لذت می بردند و این نشان می دهد پشت غذاهای ایرانی علم و فرهنگ چند هزار ساله است.
من ایرانی پزم
 کباب شاندیز و کوبیده و لوبیا پلو و همچنین آبگوشت ما بسیار برای غیر ایرانیان لذت بخش و خوشمزه است و این سند فرهنگی کشور را ما می رساند که باید بیشتر از این فرهنگسازی شود و این نیازمند یک سفیر غذایی به کشورهای جهان است. دغدغه من این است که برخی از سرآشپزهای جوان ما هنوز به طور حرفه ای طبخ غذاهای ایرانی را یاد نگرفته اند شروع به آموزش منوهای فرنگی می کنند در حالی که من خودم به شخصه افتخار می کنم ابتدا یک ایرانی پزم و بعد متخصص غذاهای فرنگی هستم.
مجموعه کاری من...
من در بسیاری از رستوران ها اعم از رستوران ورسای، و میلاد کار کرده ام و در حال حاضر مدیریت رستوران خانواده جوان در محدوده میدان پروین تهرانپارس را که رستورانی با غذاهای سالم و ارگانیک می باشد را به عهده دارم. سال های زیادی در کشور چین، بلغارستان، و دکل دریایی مرز ایران و قطر فعالیت کرده ام.
استاد حمیدرضا رنجبر حاشیه ندارد و کارش را خوب بلد است
جا دارد از استاد حمید رضا رنجبر تشکر صمیمانه داشته باشم. به اعتقاد من استاد رنجبر یک فرد بی ادعا و صاحب سبک در کشور ما هستند که به هیچ وجه در کشور حاشیه ندارد و کار حرفه ای خودش را دنبال می کند و من افتخار می کنم که در کنار این استاد شاگردی کرده ام و به اعتقاد من استاد رنجبر بهترین گزینه برای معرفی آشپزی ایرانی به عنوان یک سفیر بین المللی به سایر کشورهای دیگر می تواند باشد
جا دارد در پایان مصاحبه از همه اساتیدم تشکر ویژه داشته باشم به خصوص پدر و مادرم و خانواده ام که همیشه یار و یاور من بوده اند.
.

منبع :

در گفت و گو با یک سرآشپز بین المللی موفق: در ایران شغل آشپزی برای مرد در خواستگاری را خوب نمی دانند گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات