بیانیه سرکنسولگری ایران در اربیل در مورد تحولات اخیر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیانیه سرکنسولگری ایران در اربیل در مورد تحولات اخیر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرکنسولگری ایران در اربیل، در بیانیه ای مطبوعاتی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همه تلاش خود را برای بازگشت آرامش و ثبات به عراق و مناطق اقلیم مبذول خواهد داشت.
در متن این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مطرح شدن موضوع رفراندوم، بر اساس روابط برادرانه و صادقانه خود با براداران عراقی در هر دو سوی بغداد و اربیل، تلاش های مستمر، دلسوزانه و در عین حال بیطرفانه خود را مصروف دستیابی طرفین به توافقی مبنی بر قانون اساسی جمهوری عراق کرد.
برخلاف میل باطنی جمهوری اسلامی ایران، متاسفانه در نتیجه برگزاری رفراندوم، سیر تحولات و روابط میان بغداد و اربیل ماهیت نگران کننده ای به خود گرفته است. نکته قابل تامل در شرایط کنونی انتشار بعضی مواضع و دیدگاه هایی است که تلاش می کنند جمهوری اسلامی ایران را در کنار یک طرف منازعه علیه طرف دیگر قرار دهند، این درحالی است که پیوندهای میان ایران با برادارن و خواهران کرد خود ریشه در تاریخ و فرهنگی دیرینه داشته و در سال های سخت حاکمیت رژیم بعث بر عراق و نیز در طول شکل گیری عراق نوین و همچینین در دوران حملات شوم تروریست های تکفیر داعش به عراق، جمهوری اسلامی ایران در کنار برادران عراقی خود از همه اقوام و طوایف از جمله مردم کرد این سرزمین قرار داشته است. بی شک هر وجدان منصفی تائید کننده نقش سازنده و ثبات ساز جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش آکاایران: اکنون که ملت عراق و بویژه قومیت کرد این کشور در این شرایط حساس نگران کننده قرار گرفته اند، جمهوری اسلامی ایران با تداوم همان منش صادقانه، دلسوزانه و برادرانه خود، همه تلاشش را برای حل و فصل بحران جاری و بازگشت به آرامش و ثبات به عراق و مناطق اقلیم مبذول خواهد داشت و امیدوار است که در سایه تدبیر و حکمت برادران عراقی در بغداد و اربیل، بزودی شاهد تحکیم وحدت ملی در عراق متحد، منسجم و یکپارچه باشیم.
.

منبع :

بیانیه سرکنسولگری ایران در اربیل در مورد تحولات اخیر

بیانیه سرکنسولگری ایران در اربیل در مورد تحولات اخیر گردآوری توسط بخش خبرگزاری پارسینه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات