استفاده ازظرفیتهای درون وبرون سازمانی برای ارتقا شاخصهای آموزش و پرورش

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استفاده ازظرفیتهای درون وبرون سازمانی برای ارتقا شاخصهای آموزش و پرورش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,گزارش تصویری, pana.ir, Pupils Association News Agency,[categoriy]

آکاایران: استفاده ازظرفیتهای درون وبرون سازمانی برای ارتقا شاخصهای آموزش و پرورش

آکاایران: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی عنوان کرد:

استفاده ازظرفیتهای درون وبرون سازمانی برای ارتقا شاخصهای آموزش و پرورش

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این که تمامی ظرفیت های درون و برون سازمانی را برای ارتقا شاخص های اموزش و پرورش استان هماهنگ کرده ایم، ادامه داد: در ارزیابی کشوری در 31 شاخص توانسته ایم در 31 شاخص رتبه 4 و 5 را کسب کنیم.


به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار پانا از آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در دیدار کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان آموزش و پرورش استان با نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که بالغ بر 45 هزار نفر کادر آموزشی و اداری درآموزش و پرورش در 39 ناحیه و منطقه استان داریم، اظهار داشت: در حال حاضر 620 هزار دانش آموز و 20 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان در 8  هزار و 500 مدرسه از خدمات آموزشی بهره می گیرند.

وی با  بیان این که بخش آموزشی یکی از شاخص های ارزیابی کیفیت آموزشی در جهان است، افزود: پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی در حال حاضر در استان 98/99 درصد است و در کشور جایگاه اول را دراین زمینه کسب کرده ایم و هر کشوری که این رقم را به صد برساند دارای نظام آموزشی موفق است.

وی افزود: برای توسعه عدالت آموزشی تا دل روستاهای محروم پیش رفته ایم و 160 مدرسه روستایی چند پایه اداره می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:  مقایسه  نتایج آمار نفوس و مسکن سال 95 نسبت به سال 90 رشد 5/2درصدی در امر باسوادی را در استان نشان می دهد .

پاشایی ادامه داد: 4 سال پیش فقط 14 پژوهش سرای دانش آموزی در استان فعال بود ولی در حال حاضر بیش از 40  پژوهش سرای دانش آموزی  در استان د اریم یعنی تمامی مناطق و نواحی استان دارای پژوهش سرا هستند  و اولین پژوهش سرای دانش اموزی در روستا در این استان احداث شد.

وی اضافه کرد: برای ارتقاء شاخص کنکور در استان گام های اساسی برداشته شده به طوری که جایگاه دوم  بعد از تهران در این زمینه  به استان ما تعلق دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اقدامات حوزه پرورشی و تربیت بدنی در 4 سال گذشته تصریح کرد: علی رغم تنگناهای مالی در طرحی با عنوان نهضت نمازخانه سازی در تابستان سال گذشته در  مدت90 روز 60 نمازخانه در دبیرستان ها و مدارس شبانه روزی استان تاسیس شد.

پاشایی تصریح کرد: هزار و 200 روستا که دارای مدارس چندپایه هستند به کتابخانه کلاسی تجهیز شده اند و 150 دارالقران و مهد قران در استان فعال هستند و همچنین انجمن های فرهنگی و هنری دانش آموزان در مدارس را فعال کردیم.

وی گفت: در بحث غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان سعی کردیم تا هیچ دانش آموزی در زمینه مورد علاقه از فعالیت بازنماند و در تابستان به در بسته مدارس برخورد نکند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: با اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  هزار تیم ورزشی در مدارس فعال هستند.

پاشایی گفت: بزرگترین مجموعه رفاهی فرهنگیان متعلق به استان آذربایجان شرقی است و 9 خانه معلم نیز در شهرستان های استان در حال احداث است . مرکز اسکان فرهنگیان دارای بیماری صعب العلاج نیز در این استان به بهره برداری رسیده است.

وی  از افزایش مشارکت عمومی مردم در 4 سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: 4 سال گذشته میزان مشارکت عمومی مردم 16 میلیارد تومان بود که این رقم با برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز  به 70میلیارد تومان  رسیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کسب رتبه های برتر در پروژه های مقام معلم، مهر، اسکان موقت، اوقات فراعت و.. را از دیگر افتخارات آموزش و پرورش استان عنوان کرد و گفت: نظام جامع آموزش و پرورش استان در تمامی مدارس استان حتی در دورترین مدرسه روستا اجرا می شود و همه مدارس با برنامه پیش می روند.

پاشایی با بیان این که تمامی ظرفیت های درون و برون سازمانی را برای ارتقا شاخص های اموزش و پرورش استان هماهنگ کرده ایم، ادامه داد: در ارزیابی کشوری در 31 شاخص توانسته ایم در 31 شاخص رتبه 4 و 5 را کسب کنیم البته به این قانع نیستیم چراکه تبریز دارالتربیت ایران است و باید همیشه اولین باشد.

 

.

منبع :

استفاده ازظرفیتهای درون وبرون سازمانی برای ارتقا شاخصهای آموزش و پرورش گردآوری توسط بخش خبرگزاری پانا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات