سامانه بارشی در راه است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سامانه بارشی در راه است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سامانه بارشی در راه است
,گزارش تصویری, pana.ir, Pupils Association News Agency,[categoriy]

آکاایران: سامانه بارشی در راه است

آکاایران: سامانه بارشی در راه است

برف از چهار طرف خود را به دروازه های مهاباد رسانده است.


به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار  پانا آذربایجان غربی ، کارشناس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد گفت:توده بارشی فعال از دیروز به منطقه وارد شده و فعالیت خود را در شهرهای جنوب استان به صورت برف و باران آغاز کرد.

دباغ ساز افزود:این سامانه در برخی مناطق سبب رعد و برق،وزش باد شدید وکاهش دما شده و از اواخر وقت امروز دوباره فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه از شب گذشته بارش ها در مهاباد به صورت باران آغاز شده گفت:در روستاهای بالادست از جمله بخش خلیفان و مسیرهای کوهستانیمنتهی به سردشت ،بارش شدید برف تردد را مشکل کرده است.

دباغ ساز اظهار کرد: مسیر برفگیر برهان به بوکان هم پوشیده از برف است و کولاک در این منطقه ادامه دارد.

کارشناس ادراه هواشناسی مهاباد همچنین گفت:دمای فعلی مهاباد  5 درجه بالای صفر است که در شبانه روز گذشته بین حداکثر 12 و حداقل 2 درجه بالای صفر در نوسان بوده است.

بر اساس اعلام اداره هواشناسی مهاباد ایستگاه های این اداره در شبانه روز گذشته میزان بارندگی ها را در مهاباد 15 میلی متر،اشنویه 27 میلی متر ، پیرانشهر 25 میلی متر ،سردشت 23 میلی متر و بوکان را 13 میلی متر  ثبت کرده اند .

در همین حال پلیس راه و اداره کل راهداری آذربایجان غربی از رانندگان خواستند در مسیرهای پر رفت و آمد و همچنین برفگیر استان از جمله گردنه زمزیران و جواله ره شان سردشت،جاده برهان مسیر مهاباد به بوکان و مائین بلاغ شهرستان  تکاب ؛ با احتیاط رانندگی کنند و وسایل گرمایشی لازم به همراه دارا باشند .

.

منبع :

سامانه بارشی در راه است گردآوری توسط بخش خبرگزاری پانا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات