صلح با مبنای صحیح به جوامع آرامش می دهد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد صلح با مبنای صحیح به جوامع آرامش می دهد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

صلح با مبنای صحیح به جوامع آرامش می دهد
,عباسعلی کدخدایی,روز جهانی صلح,آموزه های اسلامی,[categoriy]

آکاایران: صلح با مبنای صحیح به جوامع آرامش می دهد

آکاایران: سخنگوی شورای نگهبان گفت: آنچه می تواند به جوامع مختلف آرامش و امنیت واقعی بدهد صلحی است که بر یک مبنای صحیح حاصل شده و محصول یک مبانی دقیق و هدفمند باشد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرگزاری موج، عباسعلی کدخدایی عصر سه شنبه در همایش روز جهانی صلح اظهار داشت: این که صلح را با چه مفهموم و تعبیری در نظر بگیریم و بخواهیم لوازم آن را برشمریم نکته اساسی است که از آغاز خلقت که بحث صلح مطرح بوده تاکنون هنوز این اختلاف نظرها هست. تعابیری که اندیشمندان معمولا به کار برده و تعابیری که از صلح می کنند بارها مرور و از این تعابیر زیاد استفاده شده است.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: آنچه می تواند به جوامع مختلف آرامش و امنیت واقعی بدهد صلحی است که بر یک مبنای صحیح حاصل شده باشد و محصول یک مبانی دقیق و هدفمند باشد؛ آنچه که در اسلام و آموزه های اسلامی با عنوان صلح عادلانه یاد می کنیم که در مکاتب گذشته هم از آن یاد شده است با این ویژگی صلح را به عنوان آرمان بشریت یاد و اندیشمندان این را عنوان می کردند که این صلح می تواند پاسخگوی نیازهای جوامع مختلف باشد.

کدخدایی اظهار داشت: به همین خاطر هم در اندیشه ها و مکاتب مختلف از صلح تکریم و از آن به نیکی یاد شده و جنگ همیشه مذموم بوده است و البته نه به معنای دفاع و جهاد.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: همکاری های بین المللی به شیوه های مختلف شکل گرفته است. تلاش هایی که برای شکل گیری جامع بین الملل صورت گرفته و بعد به شکل گیری سازمان ملل متحد برای تامین صلح و امنیت بین المللی، منجر شد.

وی افزود: عده ای معتقد هستند برای تحقق اهداف جامعه بین المللی و صلح و امنیت بین المللی نیازمند ابزارهای جمعی هستیم، که همان نهادها و سازمان های بین المللی هستند وتعداد زیادی از آنها هم اینک در حوزه های مختلف در حال فعالیت هستند.

کدخدایی گفت: اگر ارزش و اهمیت را به ابزار و ساختار بدهیم ناچار می شویم که هر از گاهی سازمان و نهاد جدیدی را ایجاد کنیم. کما این که از زمان شکل گیری نهادهای اولیه از اواخر قرن 19 به بعد درگیر این موضوع هستیم که نهادهای نوین جایگزین شدند و در مقابل این ها عده ای هم آمدند و این نظر را رد کردند.

 

کلمات کلیدی:
عباسعلی کدخدایی روز جهانی صلح آموزه های اسلامی صلح و امنیت بین المللی اهداف جامعه بین المللی
.

منبع :

صلح با مبنای صحیح به جوامع آرامش می دهد گردآوری توسط بخش خبرگزاری موج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات