جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می گویند که ترازویی برای آن وجود ندارد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می گویند که ترازویی برای آن وجود ندارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می گویند که ترازویی برای آن وجود ندارد
,نادر قاضی پور,تذکر شفاهی,هیات رئیسه مجلس,[categoriy]

آکاایران: جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می گویند که ترازویی برای آن موجود نیست

آکاایران: نماینده مردم رشت گفت: برخی نمایندگان مطالبی می گویند که ترازیی برای آن موجود نیست و از هیات رئیسه می خواهم جلوی بیان این مطالب را بگیرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عصر امروز و در نشست نوبت بعدازظهر علنی پارلمان و در میان سخنان موافقان و مخالفان وزاری پیشنهادی طی تذکری شفاهی، گفت: ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم؛ نظامی که به برکت 230 هزار شهید و غریب 500 هزار جانباز و ایثارگر نظام مردم‌سالار دینی را حاکم کرده است که در خیلی از کشورها بویژه در کشورهای همسایه شاهد چنین مردم سالاری نیستیم.

وی افزود: به لطف خدا امروز مشاهده می‌کنیم بعد از گذشت 38 سال از سقوط نظام دیکتاتوری وزیر مربوطه که پشت تریبون قرار می‌گیرد نمایندگان هر سوالی را که می خواهند از آنها می‌پرسند و حتی در برخی کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها ریز زندگی بعضی از این وزرا را متوجه شدیم که باید در این‌باره باید شاکر خدا و ممنون از خون شهدا بویژه خون شهید حججی‌ها باشیم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه نباید این مردم‌سالاری دینی و نظام مقدس به گونه‌ای از سوی نمایندگان مجلس لوث شود که شائبه‌ای برای آن پیش آید گفت: از هیات رئیسه مجلس انتظار می‌رود که در برخی موارد نسبت به مطالبی که عزیزان پشت تریبون مطرح می‌کنند تذکر دهد.

وی ادامه داد: چطور می‌شود نماینده‌ای پشت تریبون قرار می‌گیرد و عزیزی که از خانواده شهدا و ایثارگران است را مرتبط با ضد ولایت فقیه بداند. چرا هیات رئیسه در این مورد سکوت می‌کند در نظام ولایت فقیه که افتخار حکومت این است قاطبه مردم آن را قبول دارند و تابع آن هستند و نمایندگان مجلس و دولت نیز اینگونه‌ هستند به طوری که روز گذشته رئیس‌جمهور گفت من 50 سال است که با رهبری رفاقت و به ایشان ارادت دارم مگر می‌شود که وزیری را بیاورد که خدای ناکرده ضد ولایت فقیه باشد. ترازوی این آقایان چیست که به برخی نسبت ضد ولایت فقیه می‌دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: از هیات رئیسه مجلس می‌خواهم جلوی بیان این مطالب از تریبون مجلس گرفته شود و بحث‌ها کارشناسی شده برنامه وزرا بررسی و به آنها پاسخ دهند اما چرا باید نسبتی به آنها داده شود که ترازویی برای آن موجود نیست؟

لاریجانی: نمایندگان آزادی حرف زدن دارند حتی اگر برخورنده باشد

بنابراین گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ گفت: اصل اینکه ما باید با احترام لازم و بیان درست، اینجا صحبت کنیم صحیح است.

وی تصریح کرد: چه نسبت به یکدیگر و چه نسبت به وزرای پیشنهادی نباید به گونه‌ای مطالب طرح شود که به افراد اتهامی بزنیم اما باید در نظر بگیریم که نمایندگان مردم آزادند که در مورد وزرا هر مطلبی که به ذهنشان می‌رسد بگویند و این خود از نکات برجسته دموکراتی در ایران است که نمایندگان آزادی عمل در حرف زدن دارند حتی اگر برخورنده باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اما مطلبی که شما گفتید که با نزاکت  گفته شود درست و سنجیده است امیدوارم همه نمایندگان رعایت کنند.

 نادر قاضی‌پور که تذکر جعفرزاده ناظر به سخنان دیروز وی در مخالفت با وزیر پیشنهاد‌ی ارتباطات بود خواستار تذکر ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس شد که رئیس مجلس از وی خواست این تذکر را به وقت دیگری موکول کند اما نماینده ارومیه به‌شدت مصر بود که بلافاصله تذکر خود را اعلام کند که لاریجانی از وی خواست آرامش خود را حفظ کند و گفت که اگر بخواهد ادامه دهد بی‌توجه به درخواست او وارد دستور بعدی خواهند شد.

بنابر این گزارش قاضی‌پور به سخنان رئیس مجلس توجهی نکرد و بار دیگر خواهان ادای تذکر خود شد که در اینجا رئیس مجلس از عضو هیأت رئیسه خواست مخالف اول وزیر پیشنهاد‌ی کار، تعاون و رفاه اجتماعی را اعلام خواهد تا پشت تریبون بیاید.

 

کلمات کلیدی:
نادر قاضی پور تذکر شفاهی هیات رئیسه مجلس
.

منبع :

جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می گویند که ترازویی برای آن وجود ندارد گردآوری توسط بخش خبرگزاری موج سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات