.

انتظار داریم کره شمالی بدون تاخیر برنامه هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انتظار داریم کره شمالی بدون تاخیر برنامه هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

انتظار داریم کره شمالی بدون تاخیر برنامه هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد
,مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا,فدریکا موگرینی,بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا,[categoriy]

آکاایران: انتظار داریم کره شمالی فاقد تاخیر برنامه هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد

آکاایران: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاگفت: انتظار داریم جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) فاقد تاخیر و قید و شرط به تعهدات خود طبق قطعنامه های شورای امنیت عمل کند و برنامه های هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرگزاری موج، بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا جمعه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و 'کانگ کینوگ - وا' وزیر امور خارجه کره جنوبی روز جمعه در بروکسل دیدار و درباره روابط دوجانبه، کره شمالی و برجام گفت و گو کردند.
بر اساس این بیانیه ، موگرینی و وزیر امور خارجه کره جنوبی در این دیدار درباره توافق هسته ای با ایران (برجام) و تبعات آن برای موضوع هسته ای کره شمالی بحث و تبادل نظر کردند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کره جنوبی در این دیدار بر اهمیت برجام برای نظام منع اشاعه هسته ای بین المللی تاکید کردند.
موگرینی همچنین گزارشی از مذاکرات مطرح شده در نشست روز دوشنبه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا و همچنین نشست پنجشنبه شب سران اتحادیه اروپا درباره کره شمالی را به وزیر امور خارجه جمهوری کره ارائه کرد.
وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا انتظار دارد جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) فاقد تاخیر و قید و شرط به تعهدات خود طبق قطعنامه های شورای امنیت عمل کند و برنامه های هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه نیز پیش از نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل تاکید کرد: برجام منفعت امنیتی کلیدی اتحادیه اروپا و منطقه است و ما به اجرای کامل آن توسط تمام طرف ها متعهد می مانیم.

اتحادیه اروپا در تعهد خود به برجام تاکید کرد

نشست شورای اروپا متشکل از سران 28 کشور عضو اتحادیه اروپا پنجشنبه شب و امروز (جمعه) در بروکسل برگزار شد و این شورا همچنین با صدور بیانیه ای بر تعهد خود به توافق هسته ای با ایران موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
کلمات کلیدی:
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا وزیر امور خارجه کره جنوبی قطعنامه های شورای امنیت روابط دوجانبه، کره شمالی و برجام
.

منبع :

انتظار داریم کره شمالی بدون تاخیر برنامه هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد گردآوری توسط بخش خبرگزاری موج سایت آکاایران
تبلیغات