تردد در جاده های زنجان بدون معاینه فنی ممنوع است - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تردد در جاده های زنجان بدون معاینه فنی ممنوع است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تردد در جاده های زنجان بدون معاینه فنی ممنوع است

آکاایران: تردد در جاده های زنجان فاقد معاینه فنی ممنوع است

زنجان-رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: تردد خودروها فاقد داشتن معاینه فنی در جاده های زنجان ممنوع است .

علی مدقالچی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد مراکز مکانیزه معاینه فنی سنگین در زنجان دو مرکز است و  این تعداد مراکز معاینه فنی خودرو برای ناوگان سنگین بوده و معاینه فنی خودرو سبک بر عهده شهرداری است. 

به گزارش آکاایران وی اظهار کرد: طی چهار ماه اول سالجاری ۷ هزار و ۴۷۴ معاینه خودرو در زنجان انجام شده که ۶ هزار و ۶۲۱ ناوگان موفق به اخذ کارت معاینه  فنی خودرو شدند که رشد ۱۷.۵ درصد دارد. 

مدقالچی تعداد مجموع ناوگان امدادی سبک و سنگین را ۱۴۲ دستگاه و تعداد ناوگان سنگین امدادی را ۳۴ دستگاه عنوان کرد. 

وی تصریح کرد: بررسی و تجزیه و تحلیل حوادث جاده ای استان زنجان و ارائه راهکارهای کاهش و پیشگیری ، نظارت بر نصب و به کار  گیری تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری ایمنی و سیستم های کنترل هوشمند ، انجام امور مربوط به کنترل اضافه تناژ، راه اندازی و نظارت بر مراکز ویژه ایمنی ، اجرای طرح های ایمنی از قبیل ایمن سازی حاشیه راه ها، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها و ارتقای ایمنی موتور سواران و عابرین پیاده و سرنشینان و وانت بارها از وظایف این اداره است. 

رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان افزود: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان بر معاینه فنی خودرو تاکید جدی دارد چرا که توجه به این امر مهم مانع از روند صعودی تصادفات در جاده های استان زنجان می شود. 

مدقالچی با تاکید بر لزوم توجه به معاینه فنی خودروها افزود: تردد خودروها فاقد داشتن معاینه فنی در جاده های استان زنجان ممنوع است و باید سیستم فنی و ضریب ایمنی خودرو چک شود چرا که در کاهش تصادفات بسیار مثمر ثمر است.

.

منبع :

تردد در جاده های زنجان بدون معاینه فنی ممنوع است گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات