ارتباط بین بازار و مساجد باید تقویت شود - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ارتباط بین بازار و مساجد باید تقویت شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ارتباط بین بازار و مساجد باید تقویت شود

آکاایران: ارتباط بین بازار و مساجد باید تقویت شود

ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ارتباط بین بازار و مساجد باید هر چه بیشتر تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی عصر سه شنبه در دیدار با شورای بسیج اصناف آذربایجان غربی که در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در ارومیه و آذربایجان غربی اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته و این موضوع به واسطه ارتباط خوب بین بسیج اصناف و بازار می باشد که شاهد هستیم مباحث فقهی کسب و کار امروز در حال ارائه به بازاریان است.

به گزارش آکاایران وی با اشاره به روایتی از امام علی (ع) در مورد با اهمیت دانستن فقه بازار، گفت: اینکه این مباحث فقهی در مورد کسب و کار ارائه و در جامعه مطرح شود هر چند از دیدگاه عده ای تکراری باشد موجب فرهنگ سازی و گفتمان سازی در جامعه خواهد بود.

قریشی تصریح کرد: امروز به لطف خدا بازار ما توانسته همان جایگاه و ارزش های خود را حفظ کند اما به نظر می رسد باید به نکاتی توجه شود به خصوص در موضوع پوشاک که امروز شاهد هستیم خانواده ها از نبود پوشاک مناسب در بازار گله مند هستند، که موجب ضربه زدن به ارزش های اخلاقی و اسلامی در جامعه می شود و به نظر می رسد مسئولین امر باید به تولید و وارادات این پوشاک دقت ویژه داشته باشند.

وی افزود: امروز باید ارتباط بازار با مسجد بیشتر از قبل شده و هر دو برای تقویت یکدیگر بهره مند شوند چرا که تقویت مساجد می تواند به ترویج درست ارزش های اخلاقی و فرهنگی در بین بازاریان منجر شود.

قریشی با اشاره به اهمیت ارتباط ویژه بازار با حوزه علمیه، گفت: امروز بازاری ما باید همان طور که در مباحث فقهی کسب و کار آگاه می شود از مسائل سیاسی و بصیرتی نیز باید بهره مند شود که این موضوع نیازمند همکاری تنگانگ هر دو طرف است.

.

منبع :

ارتباط بین بازار و مساجد باید تقویت شود گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات