ارتباط درگیریها در اردوگاه عین الحلوه لبنان با تروریستهای سوریه - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ارتباط درگیریها در اردوگاه عین الحلوه لبنان با تروریستهای سوریه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ارتباط درگیریها در اردوگاه عین الحلوه لبنان با تروریستهای سوریه

در حالی درگیری ها در بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان میان جنبش فتح و دو گروه تندرو شدت گرفته که منابع آگاه از ارتباط این درگیریها با تروریستهای سوریه خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اردوگاه عین الحلوه از بزرگترین اردوگاه های آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می رود که هر چند وقت یکبار شاهد درگیری میان جنبش فتح و گروهک های فعال در آن است.

به گزارش آکاایران شبکه المیادین گزارش داد که ابومالک التلی رهبر جبهه النصره که اخیرا بعد از شکست در نبرد ارتفاعات عرسال، به همراه نیروهایش مجبور به عقب نشینی و انتقال به استان ادلب سوریه شد، از سه روز پیش با شادی المولوی که در حال حاضر درون اردوگاه عین الحلوه مخفی شده تماس هایی داشته و از او خواسته تا اقدامی را انجام دهد.

خبرنگار المیادین در اردوگاه عین الحلوه گزارش داد: برخی گروه ها و شخصیت های فلسطینی و حتی لبنانی از همزمانی درگیری های این اردوگاه با جنگ در ارتفاعات راس بعلبک و القاع ابراز تعجب می کنند.

محمود عیسی دبیر جریان اصلاحات جنش فتح تاکید کرد: گروه های تندرو در اردوگاه عین الحلوه با افراد مسلح در الجرود در ارتباط هستند.گروهک های وابسته به داعش در این اردوگاه خود را برای شرکت در این نبرد آماده می کنند.

وی در ادامه افزود: وقتی داعش در درگیریهای اردوگاه دست دارد بنابراین جنبش فتح در نبردی بسیار گسترده تر شرکت خواهد کرد.

ارتش لبنان در حال حاضر عملیات گسترده ای را تحت عنوان فجر الجرود علیه تروریستهای داعشی در مرزهای این کشور با سوریه آغاز کرده است.

گزارشگر المیادین نیز از پیشروی نیروهای جنبش فتح در منطقه الطیری در برابر تندروها در اردوگاه مذکور واقع در جنوب لبنان خبر داد. گروه های فلسطینی تلاش دارند تا این درگیری ها را متوقف کنند.

در جریان این درگیری ها طی چهار روز گذشته دست کم 4 تن کشته و 15 تن دیگر مجروح شدند.این درگیریها بعد از یک آتش بس شکننده در روز یکشنبه میان جنبش فتح و گروه های تندرو بلال العرقوب و بلال بدر مجددا از سرگرفته شد.

.

منبع :

ارتباط درگیریها در اردوگاه عین الحلوه لبنان با تروریستهای سوریه گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات