مسئولان در مورد وعده های عملی نشده به مساجد خرمشهر شفاف سازی کنند - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مسئولان در مورد وعده های عملی نشده به مساجد خرمشهر شفاف سازی کنند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مسئولان در مورد وعده های عملی نشده به مساجد خرمشهر شفاف سازی کنند

خرمشهر - امام جمعه مینوشهر و امام جمعه موقت خرمشهر گفت: مسئولان شهر خرمشهر و منطقه آزاد باید در مورد عملی نشده وعده ها به مساجد، شفاف سازی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجواد عادل پور شامگاه دوشنبه در آئین روز جهانی مسجد در آمفی تئاتر اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مساجد را مظلوم ترین بخش فرهنگ خواند و اظهار کرد: بخش فرهنگ مظلوم است و در همین بخش فرهنگ مساجد مظلوم ترین بخش هستند.

به گزارش آکاایران وی از بی نصیب بودن مساجد خرمشهر از درآمدهای شهری و منطقه آزاد اروند خبر داد و اظهار کرد: بودجه های سنگینی در منطقه آزاد اروند خرج می شود اما با وجود وعده های بسیار و جلسات متعدد با ارباب مساجد که منجر به نوشته شدن تعهدنامه و امضا شدن آن ها هم شده اما تحولی در امر مساجد ایجاد نشده است.

امام جمعه موقت خرمشهر، دلیل عملی نشدن تعهدات را به عنوان سئوال ارباب مساجد و ائمه جماعات خرمشهر از مسئولان مطرح کرد و گفت: با توجه به آنچه به عنوان مسائل فرهنگی هزینه می شود ارباب مساجد انتظار پاسخی شفاف دارند و مدیرعامل و معاون فرهنگی منطقه آزاد اروند همین طور فرماندار و نماینده مردم خرمشهر باید پاسخ شفافی به آن ها بدهند.

حجت الاسلام عادل پور افزود: اینکه عده ای را جمع کرده و حرفی زده می شود باید بدانند که امروز مردم به دنبال پاسخ و ائمه جماعات نیز پیگیر موضوع هستند و مسئولان باید پاسخی روشن، شفاف و رسا به نخبگان بدهند.

وی در ادامه به نقش تأثیرگذار مساجد در طول تاریخ و در روند بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: حرکت علیه مساجد از زمان پیامبر وجود داشته و تا هم اکنون نیز ادامه دارد و هدف آن منحرف کردن مسیر مسجد است.

حجت الاسلام عادل پور افزود: این هدف به دو روش حذف فیزیکی و حذف تأثیرپذیری دنبال می شود که امروز اقدامات در این راستا به روش های مختلف القای این تفکر که مسجد محل انجام عبادت فاقد توجه به مضامین آن است، انجام می شود.

وی بر اینکه مسجد برای مسائل سیاسی بنا شده است تأکید کرد و توضیح داد: یکی از آموزه های قرآن، مسئله سیاست است و مسجد در مفهوم کامل مسجد اسلامی، انقلابی، نبوی و الهی است که در آن روحیه قیام برای خداوند در تمام مسائل تقویت می شود.

امام جمعه موقت خرمشهر، تقویت شجاعت و نفوذناپذیری را از اثرات مسجد دانست و بر لزوم توجه بیشتر بر بصیرت افزایی جوانان در مساجد به نسبت تأکید بر انجام مناسک دینی تأکید کرد.

حجت الاسلام عادل پور همچنین به نام گذاری ۳۰ شهریور به روز جهانی مسجد اشاره کرد و این نام گذاری را با هدف زنده نگه داشتن دلیل اتفاق مسجد القصی و بررسی نکات قوت و ضعف برای مقابله با تفکر ضد مسجد دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، ۳۱ مرداد برابر با ۲۱ آگوست هر سال، هم زمان با سالگرد به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی، قبله اول مسلمین جهان است توسط رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۴۸ روز جهانی مسجد نام گذاری شده است.

.

منبع :

مسئولان در مورد وعده های عملی نشده به مساجد خرمشهر شفاف سازی کنند گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران
تبلیغات