قیمت نفت علیرغم افزایش تولید آمریکا، تثبیت شد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قیمت نفت علیرغم افزایش تولید آمریکا، تثبیت شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

قیمت نفت علیرغم افزایش تولید آمریکا، تثبیت شد

آکاایران: قیمت نفت علیرغم افزایش تولید آمریکا، تثبیت شد

معاملات امروز نفت در بازارهای جهانی به لطف افزایش قابل توجه قیمت در روز جمعه، شاهد تثبیت قیمت بود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، با سفت وسخت تر شدن شرایط بازار، علی رغم  افزایش تولید آمریکا، قیمت نفت تثبیت شد.

به گزارش آکاایران امروز، دوشنبه، بازارهای نفت به لطف افزایش قیمت قابل توجه در روز جمعه تثبیت شد با این همه افزایش تولید آمریکا باعث شد امیدها برای تقویت بازار با کاهش ۱۳ درصدی ذخایر نفت خام آمریکا از ماه مارچ تا کنون، کمرنگ شود.

نفت برنت، شاخص بین المللی قیمت نفت با قیمت ۵۲.۷۰ دلار برای هربشکه، معاملی شد که نسبت به مقدار بسته شده قبلی خود تنها یک سنت کاهش داشت.

نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا هم به قیمت ۴۸.۵۴ دلار برای هر بشکه معامله شد که ۳ سنت از آخرین قیمت بسته شده قبلی خود بیشتر بود.

این درحالی صورت گرفت که قیمت های نفت در روز جمعه جهشی ۳ درصدی را تجربه کرده بود.

تاجران نفت می گویند با افزایش تولید آمریکا که از مرز ۹.۵ میلیون بشکه در روز هم عبور کرد و به بالاترین میزان خود از جولای ۲۰۱۵ تا کنون رسید، بازار از شرایط رو به بهبود خود باز ایستاد.

اما شرکت خدمات انرژی بیکر هیوگز روز جمعه گزارش داد افزایش تولید آمریکا به زودی کندتر خواهد شد چراکه برای دومین هفته در سه هفته اخیر شرکتهای انرژی تعداد چاه های مورد حفاری خود را کاهش داده اند. بیکر هیوگز اعلام کرد در هفته منتهی به ۱۸ آگوست حفاران ۵ چاه را کنار گذاشته اند که این تعداد کل چاه های فعال را به ۷۶۳ حلقه می رساند.

همچنین ذخایر تجاری نفت خام هم با ۱۳ درصد کاهش از مقدار ماه مارچ خود به ۴۶۶.۵ میلیون بشکه رسیده است.

کارشناسان می گویند کاهش ذخایر نفت خام با وجود افزایش تولید آن، نشان دهنده بهبود شرایط بازار است.

ویلیام او لوگلین، تحلیل گر سرمایه گذاری در شرکت اوراق بهادار ریوکین استرالیا، می گوید: ذخایر نفت خام در بازار به وضوح کاهش یافته و این که بازار بتواند بیش از این به تداوم کاهش ذخایر بی توجه باشد تعجب برانگیز خواهد بود البته درحال حاضر بازار کاملا بر افزایش تولید نفت شیل تمرکز کرده است.

.

منبع :

قیمت نفت علیرغم افزایش تولید آمریکا، تثبیت شد گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات