حملات خمپاره ای پاکستان به مرز افغانستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حملات خمپاره ای پاکستان به مرز افغانستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: حملات خمپاره ای پاکستان به مرز افغانستان

مقامات امنیتی ولایت «کنر» افغانستان اعلام کردند که پاکستان از آنسوی مرزهای «دیورند» برخی شهرهای این ولایت را مورد حملات خمپاره ای قرار داده است.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، مقامات امنیتی ولایت کنر افغانستان اعلام کردند که شب گذشته نیروهای پاکستانی از آنسوی خط دیورند به شهرهای «دانگام» و «ناری» این ولایت ده ها راکت پرتاب کرده اند.

به گزارش آکاایران «جمع گل همیت» فرمانده پلیس کنر اعلام کرد که مجموعا ۸۵ راکت بر بر خی از مناطق این ولایت اصابت کرده است که ۵۰ راکت آن در مناطق «زور برول» و «سورکمر» واقع در دانگام و ۳۵ راکت دیگر در مناطق «پاتاش» و «چهره گل» شهر ناری اصابت کرده اند.

مقامات امنیتی کنر همچنین اعلام کردند که به دلیل فاصله زیاد این مناطق تاکنون از تلفات این رویداد جزئیاتی در دست نیست.

این حملات خمپاره ای در حالی صورت می گیرد که شنبه هفته جاری، «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با «تهمینه جنجوعه» معاون وزارت خارجه پاکستان خواستار ختم این مسئله شده بود.

بر اساس جزئیات معاون وزارت خارجه پاکستان در این دیدار وعده داده بود که نگرانی های افغانستان را با نخست وزیر نوین پاکستان در میان می گذارد.

پیش از این نیز مناطق مرزی افغانستان هدف حملات راکتی از خاک پاکستان قرار می گرفت، اما از چندین ماه به این طرف این روند متوقف شده بود.

.

منبع :

حملات خمپاره ای پاکستان به مرز افغانستان گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات