.

دانش آموزان لرستانی ۶ مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب کردند - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دانش آموزان لرستانی ۶ مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب کردند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دانش آموزان لرستانی ۶ مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب کردند

آکاایران: دانش آموزان لرستانی ۶ مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب کردند

خرم آباد- معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش لرستان از کسب ۶ مقام توسط دانش آموزان لرستانی در سومین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین اردشیر ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی نوجوان خوارزمی گفت: زمینه سازی برای توسعه مهارت های تفکر، پژوهش و کارآفرینی و ایجاد بستری برای شادی و نشاط در بین دانش آموزان از ویژگی های این جشنواره است که زمینه ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی را محقق می کند.

به گزارش آکاایران وی توسعه کارآفرینی را از اهداف این جشنواره برشمرد و افزود: این جشنواره می تواند به توسعه کارآفرینی، افزایش تولید و اشتغال در جامعه کمک کند و دانش آموزان را در تولید علوم دانش بنیان یاری دهد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان خاطر نشان کرد: درسومین دوره جشنواره علمی پژوهشی نوجوان خوارزمی ویژه دانش آموزان دوره متوسطه اول سراسر کشور در شهر مشهد، ۱۸۵ دانش آموز دختر و ۱۰۸ دانش آموز پسر در رشته های پژوهش علمی، مسابقات آزمایشگاهی، دست سازه، بازارچه کارو فناوری، زبان انگلیسی و زبان و ادبیات فارسی به مدت ۲ روز رقابت کردند.

اردشیر به درخشش تیم دانش آموزی لرستان در این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: دانش آموزان لرستانی با درخشش توانستند ۶ رتبه اول تا سوم را در این جشنواره کسب کنند.

وی به نتایج تیم اعزامی لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در محور علوم آزمایشگاهی تیم دانش آموزان دبیرستان نمونه دولتی رضوان خرم آباد متشکل از  زهرا سپهوند، محدثه والی نیا و در  محور بازارچه کار و فناوری تیم دانش آموزان دبیرستان دخترانه  فرزانگان خرم آباد رتبه اول را کسب کردند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان ادامه داد:  در محور زبان تیم دانش آموزی دبیرستان فرزانگان الیگودرز متشکل از  مهدیه جمشیدوند، یلدا بهمن و خورشیدآسترکی، در محور ادبیات دانش آموز زهرا جوزیان از دبیرستان آفتاب شهرستان نورآباد و در محور دست سازه هم دانش آموز الهه زهتاب از دبیرستان فرزانگان شهرستان خرم آباد رتبه های دوم را به خود اختصاص دادند.

اردشیر افزود: در محور پژوهش علمی دانش آموز سینا امیری از دبیرستان استعدادهای درخشان دوره اول متوسطه خرم آباد رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داد.

.

منبع :

دانش آموزان لرستانی ۶ مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب کردند گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران
تبلیغات