مصر مانع ورود کمکهای بشردوستانه الجزایر به نوار غزه شد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مصر مانع ورود کمکهای بشردوستانه الجزایر به نوار غزه شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مصر مانع ورود کمکهای بشردوستانه الجزایر به نوار غزه شد

مسئولان مصری اجازه ندادند محموله کمک های بشر دوستانه الجزایر برای مردم فلسطین از گذرگاه مرزی رفح عبور کند و ۱۴ کامیون کمکهای پزشکی و دارویی برای غزه، به الجزایر بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «الجزیره»، دولت مصر اجازه نداد کمک های بشر دوستانه الجزایر برای مردم فلسطین در نوار غزه از گذرگاه «رفح» به این منطقه منتقل شود.

به گزارش آکاایران بر اساس این خبر مسئولان مصری گذرگاه مرزی رفح را مسدود کرده و اجازه ندادند ۱۴ کامیون حامل کمک های بشر دوستانه که شامل دارو، تجیهزات پزشکی و ژنراتورهای تولید برق برای بیمارستان های نوار غزه بوده وارد این منطقه شود.

کمیته امدادرسانی جمعیت علمای الجزایر اعلام کردند هدف از ارسال این محموله های بشردوستانه برای نوار غزه کاهش رنج مردم فلسطین در این منطقه و تلاش برای فراهم کردن نیازهای اساسی بیمارستان های نوار غزه بوده که با کاهش شدید دارو و تجهیزات پزشکی دست و پنجه نرم می کنند.

بعد از این اقدام مسئولان مصری کاروان های امدادی الجزایری به الجزایر بازگشته اند و هیأت میهنی شکستن محاصره نوار غزه از اقدام مسئولان مصری ابراز تأسف کرده است و در عین حال از تلاش های الجزایر برای حمایت از مردم در نوار غزه تقدیر کرده است.

مصر از سال ۲۰۱۴ تا کنون گذرگاه مرزی رفح را مسدود کرده و گاها فقط برای چندین روز آن را باز می کند، این اقدام مردم فلسطین در نواز غزه را با مشکلات شدید پزشکی و انسانی مواجه کرده زیرا امکان عبور بیماران و افراد سالمند برای مداوا را از آنها سلب کرده است.

.

منبع :

مصر مانع ورود کمکهای بشردوستانه الجزایر به نوار غزه شد گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات